Zahlavi

Na pomezí vědy a byznysu. Jak se stát úspěšným transferářem

24. 08. 2021

Pro všechny pracovníky začínající v oboru uplatňování výsledků výzkumu v praxi, kteří se chtějí rychle zorientovat v prostředí transferu znalostí a technologií, je určen kurz Transferářem snadno a rychle, zaštiťovaný Centrem transferu technologií AV ČR (CeTTAV). Osvědčený školicí program se navíc od září představí v nové podobě – přibudou interaktivní a dynamické prvky.

Nová verze kurzu se inspirovala interakcemi, dotazy a připomínkami účastníků z předchozích kurzů a zařazuje i novinky z oboru. Došlo také k rozšíření některých témat a k jejich seskupení do šesti interaktivních modulů, které lépe vyhovují záměru realizovat kurz během tří měsíců. Šest dynamických workshopů je sestaveno z bloků teorie, ale i praktických cvičení a je zakončeno závěrečnou zkouškou.

„Program je součástí transferářského vzdělávání. Cílem je předat účastníkům kurzu základní znalosti a praktické zkušenosti z oboru, ve kterém Centrum transferu technologií AV ČR pracuje více než šest let,“ zdůrazňuje vedoucí centra Lenka Scholzová.

A jaká témata zářijový program přinese? Zájemci se dozvědí, jak z vědeckého výzkumu udělat produkt, podívají se na něj pohledem marketéra, proberou práva k výsledkům badatelské činnosti, licencování a spin-off a možnosti spolupráce s byznysovou sférou.

Přednášet budou všichni členové týmu CeTTAV a jednotlivé tematické bloky obohatí svým pohledem pozvaní externí odborníci.

„Zájem o kurzy je velký, což nás samozřejmě těší. Kapacita je však jen dvanáct osob. Chceme každému z účastníků vyjít vstříc, dát mu prostor k vyjádření i zodpovědět jeho dotazy. Klíčový je pro nás individuální přístup,“ říká Barbora Jedličková, manažerka vzdělávacích programů CeTTAV.

Aktuální přehled vzdělávacích akcí centra najdete na Portálu transferu AV ČR.

Připravili: Jana Bečvářová a Luděk Svoboda, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR; Jiří Kavan, Centrum transferu technologií AV ČR
Foto: Jana Plavec, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR

Licence Creative Commons Text je uvolněn pod svobodnou licencí Creative Commons.