Zahlavi

Pro média

Tiskové zprávy

12. 6. 2019
Přes 30 000 návštěvníků, více než 100 vystavovatelů na rekordní ploše 8000 metrů čtverečních, ústavy AV ČR, univerzity z celé republiky a desítky firem zabývajících se inovacemi. Takový byl řečí čísel pátý ročník Veletrhu vědy, který se konal od 6. do 8. června v pražských Letňanech. ...
12. 6. 2019
Mezinárodnímu týmu vědců v čele s českými astronomy z Masarykovy univerzity a Astronomického ústavu AV ČR se podařilo odhalit hvězdu, u které se pozorují zdánlivě protichůdné jevy a chová se jinak, než by podle současných představ měla. ...
12. 6. 2019
Výstavou ve Window Gallery, výlohách knihovny Ústavu dějin umění AV ČR, připomíná nakladatelství Artefactum svou historii od roku 1994, od kdy vydává publikace k různým tématům z oblasti výtvarného umění a architektury.
12. 6. 2019
Festival spojuje svět univerzit, ústavů Akademie věd, volnočasových institucí a firem. Uskuteční se 4. září v Praze Dejvicích, a to na Vítězném náměstí a v přilehlé Technické ulici. V loňském roce akci navštívilo přes 17 000 lidí.
6. 6. 2019
Martin Zoltner ze skotské University of Dundee založí v BIOCEV novou výzkumnou skupinu, která se bude soustředit na vyhledávání a výzkum nových antiparazitik. Ústav organické chemie a biochemie AV ČR sdílenou profesuru podporuje částkou v řádu milionu korun.
5. 6. 2019
Nové světlo do nejasností a dlouhodobých sporů o původu, příbuznosti a migracích prapůvodních obyvatel vnáší nová rozsáhlá studie uveřejněná v aktuálním vydání časopisu Nature. Tým vědců vedl Pavel Flegontov z Ostravské univerzity, který zároveň působí v Biologickém centru AV ČR.