Zahlavi

Czexpats in Science: konference „Through Academic Culture to Scientific Excellence“

22. 04. 2024

Druhou červnovou středu proběhne velká konference „Through Academic Culture to Scientific Excellence“ pořádaná „Czexpats in Science“.

Předním hostem bude prezidentska Evropské výzkumné rady (ERC) paní Maria Leptin. Cílem konference je ukázat, jak podporující a zdravé pracovní prostředí napomáhá výměně nápadů a znalostí, a tím vede k výjimečné produktivitě výzkumu a průlomovým objevům.

Počet míst je omezený. Více informací včetně možností rezervace naleznete zde.

Akce se uskuteční ve středu 12. června od 10 hodin v budově CIIRC ČVUT v Praze.

Foto: Pixabay

Přečtěte si také

Chemické vědy

Vědecká pracoviště

Chemický výzkum navazuje na tradici vytvořenou významnými českými chemiky jako Rudolfem Brdičkou, Jaroslavem Heyrovským, Františkem Šormem či Ottou Wichterlem. V teoretické i experimentální fyzikální chemii je výzkum orientován na vybrané úseky chemické fyziky, elektrochemie a katalýzy. Anorganický výzkum je zaměřen na přípravu a charakterizaci nových sloučenin a materiálů. Výzkum v oblasti organické chemie a biochemie se soustřeďuje zejména na medicínu a biologii s cílem vytvořit nová potenciální léčiva a dále do ekologie. V oblasti makromolekulární chemie jde o přípravu a charakterizaci nových polymerů a polymerních materiálů, které lze využít v technice, v biomedicíně a ve výrobních, zejména separačních, technologiích. Analytická chemie rozvíjí separační analytické techniky, zejména kapilární mikrometod, a dále se zaměřuje na metody spektrální. Chemicko-inženýrský výzkum je orientován na vícefázové systémy, homo- a heterogenní katalýzu, termodynamiku a moderní separační metody. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1270 zaměstnanci, z nichž je asi 540 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.

Všechny výzkumné sekce