
Magazín „Áčko“ zvítězil v soutěži firemní komunikace Czech Top 100
27. 11. 2023
V reprezentativních prostorách pražského Schebkova paláce se 23. listopadu 2023 uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 30. ročníku soutěže firemní komunikace Czech Top 100. První příčku v kategorii nejlepších firemních časopisů pro zákazníky získal oficiální čtvrtletník Akademie věd A / Magazín.
V hodnocení firemních časopisů se soutěžilo ve dvou kategoriích. Porota posuzovala jednak časopisy určené pro klienty a zákazníky, a jednak časopisy pro zaměstnance. V první jmenované kategorii se na nejvyšší příčce umístil časopis A / Magazín, oficiální čtvrtletník Akademie věd ČR. Magazín přináší informace o projektech z pracovišť AV ČR a o vědeckých novinkách. Vychází zdarma, a to v tištěné i elektronické podobě.
Časopis začal vycházet pod názvem A / Věda a výzkum v roce 2017, kdy nahradil do té doby existující Akademický bulletin. V současné době jej čtenáři naleznou pod názvem A / Magazín – kde „Áčko“ odkazující k Akademii věd zůstalo zachováno.
Pomyslnou stříbrnou medaili si v téže kategorii odnesl časopis ČD pro vás (České dráhy), bronz putoval do Kongresového centra Praha za magazín Feel The Change. V kategorii časopisů pro zaměstnance se letos na první příčce umístil časopis GRID, který vydává společnost CTP Invest.
Porota soutěže Czech Top 100 hodnotila rovněž nejlepší výroční zprávy – v tištěné (vítězem se stala společnost CTP Invest) a elektronické verzi (Škoda Auto). V samostatné kategorii neziskového sektoru vyhrála výroční zpráva SOS Dětské vesničky. Novinkou letošního ročníku byla další samostatná kategorie – zprávy o udržitelnosti. Čestné uznání za tištěnou verzi získala společnost Penny Market a stejnou formu ocenění za elektronickou verzi CocaCola HBC.
Posláním společnosti Czech Top 100 je poskytovat odborný, rychlý, stručný a dostatečně reprezentativní přehled o subjektech české ekonomiky, které tvoří její páteř. Hlavní činností společnosti je na základě vybraných ekonomických ukazatelů a objektivních měřítek vytvářet a vyhlašovat žebříčky, které poskytují věrohodné informace o vývoji české ekonomiky a o jednotlivých podnikatelských subjektech v komparativním měřítku. Nejlepší výroční zprávy a firemní časopisy ocenila společnost již po třicáté.
Text: Markéta Wernerová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Czech Top 100
Přečtěte si také
- Přišel čas, abychom znovu obratně surfovali na vlnách, říká Pavel Baran
- Jarmila Kubíková převzala Cenu Antonína Friče za přínos časopisu Živa
- Nová cena pro staré Řecko: Magnesii Literu získala kniha o antických mýtech
- Pavel Hozák obdržel Paul Nakane Prize za přínos histochemii a cytochemii
- Ústav experimentální botaniky otevřel nový skleník. Může přilákat mladé vědce
- Předseda Akademie věd ocenil práci zaměstnanců děkovnými listy
- Československá akademie věd čelila v 60. letech různým tlakům, říká Martin Franc
- Vědecká rada AV ČR si zvolila své předsednictvo, povede ji nadále Pavel Baran
- Akademie věd má nové vedení. V Akademické radě je pět žen a dvanáct mužů
- Akademická štafeta. Radomír Pánek střídá Evu Zažímalovou v čele Akademie
Biologie a lékařské vědy
Vědecká pracoviště
- Biofyzikální ústav AV ČR
Biotechnologický ústav AV ČR
Fyziologický ústav AV ČR
Mikrobiologický ústav AV ČR
Ústav experimentální botaniky AV ČR
Ústav experimentální medicíny AV ČR
Ústav molekulární genetiky AV ČR
Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR
Cílem výzkumu je poznávání procesů v živých organismech, a to na úrovni molekul, buněk i organismů. Biofyzikální výzkum se zabývá studiem vztahu DNA – protein a vlivu faktorů životního prostředí na organismy. V oblasti molekulární genetiky a buněčné biologie jsou studovány zejména signální cesty pro spouštění reakcí a odezvy cílových genů na tyto signály; zvláštní pozornost je věnována studiu buněčných mechanismů imunitních odpovědí. Sledovány jsou rovněž genomy mikroorganismů a procesy směřující k moderním technologiím přípravy látek s definovanými biologickými účinky. V oblasti fyziologie a patofyziologie savců a člověka je výzkum zaměřen na kardiovaskulární fyziologii, neurovědy, fyziologii reprodukce a embryologii s cílem vytvořit teoretické základy preventivní medicíny. V oblasti experimentální botaniky se výzkum věnuje genetice, fyziologii a patofyziologii rostlin a moderní rostlinné biotechnologii. Sekce zahrnuje 8 vědeckých ústavů s přibližně 1930 zaměstnanci, z nichž je asi 690 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.