Zahlavi

Czexpats in Science: konference „Through Academic Culture to Scientific Excellence“

22. 04. 2024

Druhou červnovou středu proběhne velká konference „Through Academic Culture to Scientific Excellence“ pořádaná „Czexpats in Science“.

Předním hostem bude prezidentska Evropské výzkumné rady (ERC) paní Maria Leptin. Cílem konference je ukázat, jak podporující a zdravé pracovní prostředí napomáhá výměně nápadů a znalostí, a tím vede k výjimečné produktivitě výzkumu a průlomovým objevům.

Počet míst je omezený. Více informací včetně možností rezervace naleznete zde.

Akce se uskuteční ve středu 12. června od 10 hodin v budově CIIRC ČVUT v Praze.

Foto: Pixabay

Přečtěte si také

Biologie a lékařské vědy

Vědecká pracoviště

Cílem výzkumu je poznávání procesů v živých organismech, a to na úrovni molekul, buněk i organismů. Biofyzikální výzkum se zabývá studiem vztahu DNA – protein a vlivu faktorů životního prostředí na organismy. V oblasti molekulární genetiky a buněčné biologie jsou studovány zejména signální cesty pro spouštění reakcí a odezvy cílových genů na tyto signály; zvláštní pozornost je věnována studiu buněčných mechanismů imunitních odpovědí. Sledovány jsou rovněž genomy mikroorganismů a procesy směřující k moderním technologiím přípravy látek s definovanými biologickými účinky. V oblasti fyziologie a patofyziologie savců a člověka je výzkum zaměřen na kardiovaskulární fyziologii, neurovědy, fyziologii reprodukce a embryologii s cílem vytvořit teoretické základy preventivní medicíny. V oblasti experimentální botaniky se výzkum věnuje genetice, fyziologii a patofyziologii rostlin a moderní rostlinné biotechnologii. Sekce zahrnuje 8 vědeckých ústavů s přibližně 1930 zaměstnanci, z nichž je asi 690 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.

Všechny výzkumné sekce