Zahlavi

Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025

06. 01. 2025

Japan Society for the Promotion of Science (JSPS) jako každoročně vyhlašuje výběrové řízení na stáže pro zahraniční postdoky (JSPS Postdoctoral Fellowship for Research in Japan FY2025). Příjem žádostí z ČR zajišťuje Odbor mezinárodní spolupráce Akademie věd České republiky.

Uzávěrka pro přijímání žádostí na české straně je 28. dubna 2025.

Úspěšní žadatelé musí zahájit svou stáž nejpozději 30. listopadu 2025.

Výběrového řízení se mohou účastnit žadatelé, kteří obdrželi doktorský titul do šesti let od data, kdy stipendium vstoupí v platnost (tzn. 2. dubna 2019 či později; viz Pokyny pro žadatele).

Délka pobytu je 12 až 24 měsíců.

Pokyny pro žadatele

Formulář žádosti (v bodě 20 označte křížkem v levém sloupci u všech 3 řádků)

Pokyny k vyplnění formuláře žádosti

Seznam oprávněných japonských hostitelských subjektů

Povinné přílohy (všechny dokumenty musí být v angličtině nebo japonštině):

  • diplom o udělení doktorského titulu (PhD certificate) + překlad do angličtiny
  • dopis z přijímajícího pracoviště/pozvání (letter of acceptance/invitation from the prospective host researcher in Japan)
  • doporučení (letter of recommendation from a current or previous supervisor)

Žádost včetně příloh zasílejte na adresu:

RNDr. Zdeněk Kresl
Odbor mezinárodní spolupráce
Kancelář Akademie věd ČR
Národní 3, 110 00 Praha 1

Obálku označte "JSPS Postdoctoral Fellowship 2025".

Další informace jsou k dispozici zde, případně se obraťte na RNDr. Zdeňka Kresla (kresl@kav.cas.cz; +420 221 403 299).

Foto: Pixabay

Vědy o Zemi

Vědecká pracoviště

Výzkum ve vědách o Zemi je soustředěn na dvě hlavní oblasti: globálně kontinentální fyzikální a geologické problémy složení, struktury a vývoje zemského tělesa, včetně jeho plynného obalu, a lokálně regionální vlastnosti vnitřní struktury území České republiky, jež představuje unikátní geologickou formaci v Evropě. Historie českých a moravských geologických jednotek, oscilace klimatu a environmentální proměny v nedávné geologické minulosti jsou předmětem rostoucího zájmu, stejně tak jako paleomagnetismus, paleontologie a procesy v horninovém prostředí vyvolané lidskou činností. Studují se příčiny indukovaných seismických vln, je mapována kontaminace půdy a sedimentů, jsou vyhledávány a vyšetřovány lokality vhodné jako případná úložiště radioaktivních odpadů. Přechodové a horní vrstvy atmosféry jakož i bližší okolí Země jsou zkoumány především z globálního hlediska fyziky jejího plynného obalu, zatímco klimatické předpovědi a studium dlouhodobých změn atmosférické cirkulace jsou omezeny převážně na oblast střední Evropy. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 480 zaměstnanci, z nichž je asi 320 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.

Všechny výzkumné sekce