
Grantová výzva IAP
10. 10. 2024
Mezinárodní organizace InterAcademy Partnership (IAP) vyhlašuje grantovou výzvu na roční projekt.
Návrhy projektů se musí zaměřit na očekávaný přínos v oblasti „policy-for-science“ či „science-for-policy“ a musí být založeny na spolupráci mezi členskými akademiemi případně na spolupráci s dalšími uskupeními. Návrhy projektů na laboratorní nebo terénní výzkum nebudou pro financování brány v úvahu. Projekty musí být v souladu s aktuálním strategickým plánem IAP – viz IAP Strategic Plan 2024-2026.
Grant bude udělován na dobu až 12 měsíců počínaje únorem/březnem 2025. Celkově je na výzvu alokováno 200 000 USD, přičemž jeden grant bude ve výši až 50 000 USD a další granty až 20 000 USD každý. Všechny žádosti o rozpočet musí být odůvodněné.
Deadline pro podávání přihlášek je stanoven na 2. prosince 2024. Pro podrobnější informace o výzvě kontaktujte prosím sekretariát Vašeho ústavu.
Foto: IAP
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
Vědy o Zemi
Vědecká pracoviště
- Geofyzikální ústav AV ČR
Geologický ústav AV ČR
Ústav fyziky atmosféry AV ČR
Ústav geoniky AV ČR
Ústav pro hydrodynamiku AV ČR
Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR
Výzkum ve vědách o Zemi je soustředěn na dvě hlavní oblasti: globálně kontinentální fyzikální a geologické problémy složení, struktury a vývoje zemského tělesa, včetně jeho plynného obalu, a lokálně regionální vlastnosti vnitřní struktury území České republiky, jež představuje unikátní geologickou formaci v Evropě. Historie českých a moravských geologických jednotek, oscilace klimatu a environmentální proměny v nedávné geologické minulosti jsou předmětem rostoucího zájmu, stejně tak jako paleomagnetismus, paleontologie a procesy v horninovém prostředí vyvolané lidskou činností. Studují se příčiny indukovaných seismických vln, je mapována kontaminace půdy a sedimentů, jsou vyhledávány a vyšetřovány lokality vhodné jako případná úložiště radioaktivních odpadů. Přechodové a horní vrstvy atmosféry jakož i bližší okolí Země jsou zkoumány především z globálního hlediska fyziky jejího plynného obalu, zatímco klimatické předpovědi a studium dlouhodobých změn atmosférické cirkulace jsou omezeny převážně na oblast střední Evropy. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 480 zaměstnanci, z nichž je asi 320 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.