
Evropská komise spustila společnou webovou stránku: Research and Innovation Observatory – Horizon 2020 Policy Support Facility
18. 04. 2016
V polovině února 2016 Evropská komise oficiálně spustila webovou stránku Research and Innovation Observatory (RIO) - Horizon 2020 Policy Support Facility, která monitoruje tempo výzkumu a inovací zemí EU. Webová stránka nabízí kvantitativní a kvalitativní informace řazené dle jednotlivých členských zemí. Obsahuje též zásadní politické dokumenty, zprávy, statistiky a vizualizace klíčových indikátorů.
The Research and Innovation Observatory (RIO) je iniciativa Evropské komise pro sledování a analýzu rozvoje výzkumu a inovací na úrovni jednotlivých zemí a na úrovni EU s cílem podpořit lepší politické rozhodování v Evropě.
The Horizon 2020 Policy Support Facility je nový nástroj Evropské komise, který poskytuje praktickou podporu při vytváření, provádění a vyhodnocování reforem v členských zemích a asociovaných zemích programu Horizont 2020.
Webovou stránku naleznete na odkazu: https://rio.jrc.ec.europa.eu/
Přečtěte si také
- Horizont 2020 – informační týden pro výzvy 2017 Societal Challenge 2
- Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhlašuje výzvu na doplnění expertů ve vědeckých komisích
- Výběrové řízení na hodnotitele v OP VVV
- Výstava European Space Expo
- ČR se stala členem ICOS ERIC
- Iniciativa European Cloud
- Evropský týden regionů a měst 2016: Master Class pro mladé vědce
- Vyjádřete se k Amsterdamské výzva k Open Science do 14. 4. 2016
- Seminář: Výzkum, vývoj a inovace ve statistikách a analýzách, 14. 4. 2016
- Evropské komise zveřejnila zprávu o investicích v souvislosti s jadernou bezpečností
Sociálně-ekonomické vědy
Vědecká pracoviště
- Ekonomický ústav AV ČR
- Knihovna AV ČR
Psychologický ústav AV ČR
Sociologický ústav AV ČR
Ústav státu a práva AV ČR
Česká společnost prochází od r. 1989 hlubokou a mnohostrannou transformací. Její analýza je – vedle rozvíjení základního teoretického výzkumu - aktuálním úkolem ústavů této sekce. Zhodnocení výsledků ekonomické proměny, výzkum otevřených problémů dalšího ekonomického vývoje, studium transformace sociální struktury, teoretické základy nového právního systému, aktuální otázky psychologie osobnosti a sociální psychologie, to vše jsou témata, jimiž sociální vědy vstupují do živé diskuse s celou společností. Mnohé z těchto výzkumů využívají komparace s obdobně se měnícími zeměmi Střední Evropy. Rovněž se zkoumají nutné předpoklady a možné důsledky vstupu naší země do Evropské unie. Sekce zahrnuje 5 ústavů s přibližně 260 zaměstnanci, z nichž je asi 150 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.