
Grantová výzva Czech Challenge Fund (UNDP)
27. 06. 2022
Challenge Fund hledá inovativní a zajímavá řešení pro partnerské země v mnoha oblastech od zdravotnictví, komunitního plánování po implementaci moderních technologií v dopravě. V rámci grantu je možno získat až 40 000 USD na roční projekt, podporu během realizace a také reference od Rozvojového programu OSN (v případě úspěšné realizace). V současné době Challenge Fund podporuje projekty v 6 partnerských zemích. Jedná se o Bosnu a Herzegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Moldavsku a Zambii. Výzva je určená českým soukromým firmám, univerzitám, výzkumným centrům a neziskovým organizacím.
Deadline pro podávání přihlášek je stanoven na 31. července 2022. Více informací k uvedené výzvě naleznete na těchto odkazech: About - CUP (undp.cz) a UNDP | Procurement Notices - 92374 - UNDPIRH-CFP-202204 Czech Challen.
Foto: UNDP
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
Matematika, fyzika a informatika
Vědecká pracoviště
- Astronomický ústav AV ČR
Fyzikální ústav AV ČR
Matematický ústav AV ČR
Ústav informatiky AV ČR
Ústav jaderné fyziky AV ČR
Ústav teorie informace a automatizace AV ČR
Fyzikální výzkum pokrývá široké spektrum problémů, od základních složek hmoty a fundamentálních přírodních zákonů, zahrnující i zpracování dat z velkých urychlovačů, až po fyziku plazmatu při vysokých tlacích a teplotách, fyziku pevných látek, nelineární optiku a jadernou fyziku nízkých a středních energií. Astrofyzikální výzkum se soustřeďuje na výzkum Slunce – především erupcí, na dynamiku těles slunečního systému a na vznik hvězd a galaxií. V matematice a informatice se studují jak vysoce abstraktní disciplíny jako logika a topologie, tak i statistické metody a diferenciální rovnice a jejich numerická řešení. Přitom i čistě teoretické výzkumy v oblastech, jakou jsou např. neuronové sítě, optimalizace a numerické modelování, bývají často motivovány konkrétními problémy nejen v přírodních vědách. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1600 zaměstnanci, z nichž je asi 630 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.