
EASAC výzva na nominaci programového ředitele pro oblast Energie
26. 06. 2025
Expertní rada pro vědu evropských akademií zveřejnila výzvu na nominaci nového programového ředitele EASAC pro oblast Energie.
Podrobnější informace k výzvě včetně popisu pozice a požadované expertízy naleznete zde.
Životopis a motivační dopis nominovaného experta je potřeba zaslat na e-mailovou adresu: samalova@kav.cas.cz (vše v angličtině), a to nejpozději do 31. července 2025 (interní termín). Pouze zaměstnanci AV ČR mohou v případě úspěšné nominace nárokovat úhradu cestovních nákladů.
Expertní rada pro vědu evropských akademií (EASAC) sdružuje národní vědecké akademie členských států EU, Norska, Švýcarska a Spojeného království, stejně jako Academia Europaea a ALLEA, s cílem poskytovat nezávislé vědecké poradenství evropským tvůrcům politik. Hlavním posláním EASAC je poskytovat národním i evropským tvůrcům politik vědecky podložené informace potřebné pro rozhodování – zejména v otázkách týkajících se životního prostředí, energetiky, biologických věd a veřejného zdraví.
Foto: Pixabay
Přečtěte si také
- Ignaz L. Lieben Award 2025
- Projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Max Planck Partner Groups
- MSCA4Ukraine Fellowships 2025
- 10. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
Matematika, fyzika a informatika
Vědecká pracoviště
- Astronomický ústav AV ČR
Fyzikální ústav AV ČR
Matematický ústav AV ČR
Ústav informatiky AV ČR
Ústav jaderné fyziky AV ČR
Ústav teorie informace a automatizace AV ČR
Fyzikální výzkum pokrývá široké spektrum problémů, od základních složek hmoty a fundamentálních přírodních zákonů, zahrnující i zpracování dat z velkých urychlovačů, až po fyziku plazmatu při vysokých tlacích a teplotách, fyziku pevných látek, nelineární optiku a jadernou fyziku nízkých a středních energií. Astrofyzikální výzkum se soustřeďuje na výzkum Slunce – především erupcí, na dynamiku těles slunečního systému a na vznik hvězd a galaxií. V matematice a informatice se studují jak vysoce abstraktní disciplíny jako logika a topologie, tak i statistické metody a diferenciální rovnice a jejich numerická řešení. Přitom i čistě teoretické výzkumy v oblastech, jakou jsou např. neuronové sítě, optimalizace a numerické modelování, bývají často motivovány konkrétními problémy nejen v přírodních vědách. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1600 zaměstnanci, z nichž je asi 630 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.