
Call for "Researchers at Risk Fellowship" - UKRAJINA
10. 03. 2022
AV ČR vyhlašuje možnost k podávání návrhů na zapojení výzkumných pracovníků z Ukrajiny do programu „Researchers at Risk Fellowship“.
Program je zaměřen na podporu výzkumných pracovníků, jejichž vědecká práce je ohrožena válkou nebo pronásledováním a dalšími hrozbami v jejich domovské zemi. Způsobilí jsou výzkumní pracovníci ze všech oblastí výzkumu, včetně vědeckých pracovníků a doktorandů, tj. studentů doktorského programu nebo jeho ekvivalentu, jakož i postdoktorandů, kteří již absolvovali doktorský program nebo jeho ekvivalent.
Návrhy na zapojení výzkumných pracovníků z Ukrajiny mohou být podávány výhradně pracovišti AV ČR prostřednictvím formuláře, který je k dispozici zde: registrační formulář.
Více informací a podmínky pro podávání návrhů naleznete v příslušném dokumentu zde: call.
Termín pro podávání návrhů je 30. září 2022.
UPOZORNĚNÍ (ze dne 28/4/2022): Možnost podávat návrhy do programu mezinárodní spolupráce Researchers at Risk Fellowship, který byl vyhlášen dne 10. března 2022, byla ke dni 28.dubna 2022 uzavřena z důvodu vyčerpání finančních prostředků alokovaných pro tento účel. Po 28. dubnu 2022 bude i nadále možné zasílat návrhy, není však garantováno jejich zařazení do hodnocení, resp. poskytnutí finanční podpory. Pakliže budou uvolněny další finanční prostředky, bude možné tyto později přijaté návrhy postupně zařadit do hodnocení, a to v pořadí dle jejich přijetí.
For English please visit: https://www.avcr.cz/en/academic-public/international-affairs/news/Call-for-Researchers-at-Risk-Fellowship-UKRAINE/
Obrázek: Pixabay
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
Chemické vědy
Vědecká pracoviště
- Ústav analytické chemie AV ČR
Ústav anorganické chemie AV ČR
Ústav chemických procesů AV ČR
Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR
Ústav makromolekulární chemie AV ČR
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
Chemický výzkum navazuje na tradici vytvořenou významnými českými chemiky jako Rudolfem Brdičkou, Jaroslavem Heyrovským, Františkem Šormem či Ottou Wichterlem. V teoretické i experimentální fyzikální chemii je výzkum orientován na vybrané úseky chemické fyziky, elektrochemie a katalýzy. Anorganický výzkum je zaměřen na přípravu a charakterizaci nových sloučenin a materiálů. Výzkum v oblasti organické chemie a biochemie se soustřeďuje zejména na medicínu a biologii s cílem vytvořit nová potenciální léčiva a dále do ekologie. V oblasti makromolekulární chemie jde o přípravu a charakterizaci nových polymerů a polymerních materiálů, které lze využít v technice, v biomedicíně a ve výrobních, zejména separačních, technologiích. Analytická chemie rozvíjí separační analytické techniky, zejména kapilární mikrometod, a dále se zaměřuje na metody spektrální. Chemicko-inženýrský výzkum je orientován na vícefázové systémy, homo- a heterogenní katalýzu, termodynamiku a moderní separační metody. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 1270 zaměstnanci, z nichž je asi 540 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.