
Evropská komise spustila společnou webovou stránku: Research and Innovation Observatory – Horizon 2020 Policy Support Facility
18. 04. 2016
V polovině února 2016 Evropská komise oficiálně spustila webovou stránku Research and Innovation Observatory (RIO) - Horizon 2020 Policy Support Facility, která monitoruje tempo výzkumu a inovací zemí EU. Webová stránka nabízí kvantitativní a kvalitativní informace řazené dle jednotlivých členských zemí. Obsahuje též zásadní politické dokumenty, zprávy, statistiky a vizualizace klíčových indikátorů.
The Research and Innovation Observatory (RIO) je iniciativa Evropské komise pro sledování a analýzu rozvoje výzkumu a inovací na úrovni jednotlivých zemí a na úrovni EU s cílem podpořit lepší politické rozhodování v Evropě.
The Horizon 2020 Policy Support Facility je nový nástroj Evropské komise, který poskytuje praktickou podporu při vytváření, provádění a vyhodnocování reforem v členských zemích a asociovaných zemích programu Horizont 2020.
Webovou stránku naleznete na odkazu: https://rio.jrc.ec.europa.eu/
Přečtěte si také
- Horizont 2020 – informační týden pro výzvy 2017 Societal Challenge 2
- Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhlašuje výzvu na doplnění expertů ve vědeckých komisích
- Výběrové řízení na hodnotitele v OP VVV
- Výstava European Space Expo
- ČR se stala členem ICOS ERIC
- Iniciativa European Cloud
- Evropský týden regionů a měst 2016: Master Class pro mladé vědce
- Vyjádřete se k Amsterdamské výzva k Open Science do 14. 4. 2016
- Seminář: Výzkum, vývoj a inovace ve statistikách a analýzách, 14. 4. 2016
- Evropské komise zveřejnila zprávu o investicích v souvislosti s jadernou bezpečností
Biologie a lékařské vědy
Vědecká pracoviště
- Biofyzikální ústav AV ČR
Biotechnologický ústav AV ČR
Fyziologický ústav AV ČR
Mikrobiologický ústav AV ČR
Ústav experimentální botaniky AV ČR
Ústav experimentální medicíny AV ČR
Ústav molekulární genetiky AV ČR
Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR
Cílem výzkumu je poznávání procesů v živých organismech, a to na úrovni molekul, buněk i organismů. Biofyzikální výzkum se zabývá studiem vztahu DNA – protein a vlivu faktorů životního prostředí na organismy. V oblasti molekulární genetiky a buněčné biologie jsou studovány zejména signální cesty pro spouštění reakcí a odezvy cílových genů na tyto signály; zvláštní pozornost je věnována studiu buněčných mechanismů imunitních odpovědí. Sledovány jsou rovněž genomy mikroorganismů a procesy směřující k moderním technologiím přípravy látek s definovanými biologickými účinky. V oblasti fyziologie a patofyziologie savců a člověka je výzkum zaměřen na kardiovaskulární fyziologii, neurovědy, fyziologii reprodukce a embryologii s cílem vytvořit teoretické základy preventivní medicíny. V oblasti experimentální botaniky se výzkum věnuje genetice, fyziologii a patofyziologii rostlin a moderní rostlinné biotechnologii. Sekce zahrnuje 8 vědeckých ústavů s přibližně 1930 zaměstnanci, z nichž je asi 690 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.