
Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
18. 02. 2025
Organizace NATO pro vědu a technologie (STO) oznamuje druhý ročník iniciativy NATO STO Women & Girls in Science (WGS25). Výzva WGS25, která byla vyhlášena u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě, vyzývá mladé ženy a dívky, aby předložily výzkumné návrhy řešící naléhavé výzvy v oblasti obranného výzkumu.
Cílem této výzvy je inspirovat mladé ženy ke studiu v oblasti vědy, techniky, inženýrství a matematiky (STEM).
Výzva k předkládání návrhů je otevřena do 11. března 2025 do 23:59 na internetových stránkách WGS25 a musí být vyplněna v angličtině. Žadatelka musí být žena nebo dívka ve věku od 18 do 35 let ze spojenecké země NATO.
NATO STO - Organizace NATO pro vědu a technologie (STO) je centrem NATO pro společný výzkum pro obranné účely. Více informací viz: NATO STO
Foto: NATO STO
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- První část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
Biologicko-ekologické vědy
Vědecká pracoviště
- Biologické centrum AV ČR
Botanický ústav AV ČR
Ústav výzkumu globální změny AV ČR
Ústav biologie obratlovců AV ČR
Výzkum v této oblasti je zaměřen na studium vztahů jak mezi organismy a prostředím, tak i mezi jednotlivými organismy; výsledky jsou využitelné v péči o životní prostředí. Studium zahrnuje terestrické, půdní a vodní ekosystémy a systémy parazit-hostitel. Výzkum je prováděn většinou na území ČR a přispívá tak k jejímu bio-ekologickému mapování. Dlouhodobá pozorování ve vybraných lokalitách se soustřeďují na typické ekosystémy studované z hlediska geobotaniky, hydrobiologie, entomologie, půdní biologie, chemie a mikrobiologie a na problematiku eutrofizace vybraných přehrad a jezer. V oblasti botaniky je studována taxonomie vyšších a nižších rostlin, zvláště řas, s využitím v oblasti ochrany přírody. Studium molekulární a buněčné biologie, genetiky, fyziologie a patogenů rostlin a hmyzu je předpokladem pro rozvoj rostlinných biotechnologií v zemědělství a využití hmyzu jako modelu pro obecně biologický výzkum. Botanický ústav též pečuje o Průhonický park, který je významnou součástí českého přírodního a kulturního dědictví. Sekce zahrnuje 4 vědecké ústavy s přibližně 1030 zaměstnanci, z nichž je asi 380 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.