Zahlavi

Podnikatelsko-výzkumná mise v oblasti polovodičů na Tchaj-wan 2024

10. 11. 2023

Na začátku září 2024 organizuje Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji podnikatelsko-výzkumnou misi na Tchaj-wan za účelem navázání či prohloubení spolupráce v oblasti polovodičů.

Účastníci budou moci navštívit a v případě zájmu i vystavovat pod hlavičkou České republiky přímo na veletrhu SEMICON, který se uskuteční ve dnech 4. až 6. září 2024. Jedná se o 2. největší veletrh zaměřený na polovodiče. Specializované pavilony budou zaměřeny například na kybernetickou bezpečnost, automobilové čipy, chytrou výrobu a další. Součástí veletrhu je i řada konferencí a seminářů.

V rámci mise se uskuteční jednání se zástupci tohoto odvětví na Tchaj-wanu, B2B semináře a návštěvy řady výzkumných a vědeckých institucí a univerzit. Kromě zajištění účasti na veletrhu bude účastníkům zajištěn program na míru dle vlastních preferencí.V případě Vašeho zájmu kontaktujte paní Marii Leflerovou a to do 24. listopadu 2024, která má na starost vědeckotechnickou spolupráci mezi Českou republikou a Tchaj-wanem.

Marie Leflerová
Head of Science & Technology Section, Czech Economic and Cultural Office
Tel.: +886-2-27225100, ext. 15
E-mail: Marie_Leflerova@mzv.cz

Foto: Pixabay

Biologicko-ekologické vědy

Vědecká pracoviště

Výzkum v této oblasti je zaměřen na studium vztahů jak mezi organismy a prostředím, tak i mezi jednotlivými organismy; výsledky jsou využitelné v péči o životní prostředí. Studium zahrnuje terestrické, půdní a vodní ekosystémy a systémy parazit-hostitel. Výzkum je prováděn většinou na území ČR a přispívá tak k jejímu bio-ekologickému mapování. Dlouhodobá pozorování ve vybraných lokalitách se soustřeďují na typické ekosystémy studované z hlediska geobotaniky, hydrobiologie, entomologie, půdní biologie, chemie a mikrobiologie a na problematiku eutrofizace vybraných přehrad a jezer. V oblasti botaniky je studována taxonomie vyšších a nižších rostlin, zvláště řas, s využitím v oblasti ochrany přírody. Studium molekulární a buněčné biologie, genetiky, fyziologie a patogenů rostlin a hmyzu je předpokladem pro rozvoj rostlinných biotechnologií v zemědělství a využití hmyzu jako modelu pro obecně biologický výzkum. Botanický ústav též pečuje o Průhonický park, který je významnou součástí českého přírodního a kulturního dědictví. Sekce zahrnuje 4 vědecké ústavy s přibližně 1030 zaměstnanci, z nichž je asi 380 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.

Všechny výzkumné sekce