
Grantová výzva IAP
10. 10. 2024
Mezinárodní organizace InterAcademy Partnership (IAP) vyhlašuje grantovou výzvu na roční projekt.
Návrhy projektů se musí zaměřit na očekávaný přínos v oblasti „policy-for-science“ či „science-for-policy“ a musí být založeny na spolupráci mezi členskými akademiemi případně na spolupráci s dalšími uskupeními. Návrhy projektů na laboratorní nebo terénní výzkum nebudou pro financování brány v úvahu. Projekty musí být v souladu s aktuálním strategickým plánem IAP – viz IAP Strategic Plan 2024-2026.
Grant bude udělován na dobu až 12 měsíců počínaje únorem/březnem 2025. Celkově je na výzvu alokováno 200 000 USD, přičemž jeden grant bude ve výši až 50 000 USD a další granty až 20 000 USD každý. Všechny žádosti o rozpočet musí být odůvodněné.
Deadline pro podávání přihlášek je stanoven na 2. prosince 2024. Pro podrobnější informace o výzvě kontaktujte prosím sekretariát Vašeho ústavu.
Foto: IAP
Přečtěte si také
- Výzva ALLEA k nominaci expertů
- Mobilitní projekty a projekty Mobility Plus od roku 2026 – vyhlášení možnosti podávání návrhů projektů
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
- Výzva k nominaci mladých vědců - NATO TSI Panel Early Career Scientist Event in Prague
- Program TANDEM 2026 – Výzva pro podávání návrhů projektů
- Výzva NATO STO Women & Girls in Science 2025
- Vědecké ceny Francouzského velvyslanectví v Praze 2025
- Druhá část výsledků výběrových řízení na projekty mezinárodní spolupráce
- Výzva EASAC na nominaci peer reviewera
- Japonsko - JSPS Postdoctoral Fellowship for Overseas Researchers 2025
Aplikovaná fyzika
Vědecká pracoviště
- Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR
Ústav fyziky materiálů AV ČR
Ústav fyziky plazmatu AV ČR
Ústav přístrojové techniky AV ČR
Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR
Ústav termomechaniky AV ČR
Základní fyzikální zákony jsou v ústavech této sekce východiskem pro výzkum nových struktur a makroskopických vlastností pevných látek, tekutin a plazmatu. Studium mikrostruktury a mikroprocesů otvírá cestu k řešení problémů „materiálových věd“, jako jsou např. vlastnosti kompozitních materiálů a konstrukcí, poruchová mechanika a dynamika nebo biomechanika. Modelování prostorově vysoce strukturovaného turbulentního proudění rozličných tekutin, výzkum dynamiky kapalin a plynů biosféry či plazmových technologií jsou často výrazně aplikačně orientované. Studium vysokoteplotního plazmatu se soustřeďuje především na pulsní výkonové systémy a problémy udržení a ohřevu plazmatu v tokamaku. Bádání v oblasti aplikované fyziky má často interdisciplinární charakter a jeho výsledky také nacházejí použití v nejrůznějších oblastech vědy a techniky. Například umělá syntéza přirozené a dobře srozumitelné české řeči je důležitým úkolem v oboru zpracování číslicových signálů. Unikátní přístroje a měřící techniky byly vyvinuty pro spektroskopii a elektronovou mikroskopii živých objektů. Sekce zahrnuje 6 ústavů s přibližně 920 zaměstnanci, z nichž je asi 580 vědeckých pracovníků s vysokoškolským vzděláním.