Zahlavi

Spuštění Centra pro globální rozvoj na Imperial College v Londýně

22. 04. 2021

Imperial College London s potěšením oznamuje spuštění Centra pro globální rozvoj, a to ve čtvrtek 29. dubna 2021. Základní myšlenkou tohoto projektu je úloha vědy a technologie při budování pevných společenství.

Centrum spustí paní Amina J. Mohammed, zástupkyně generálního tajemníka OSN a předsedkyně skupiny OSN pro udržitelný rozvoj.

Centrum pro globální rozvoj spojuje odborné znalosti Imperial College London v oblasti vědy, technologie, inženýrství a matematiky (STEM) s cílem maximalizovat globální dopad předního světového výzkumu, vzdělávání a inovací. Centrum plánuje spolupracovat se Sustainable Agenda 2030, která spadá pod Organizaci spojených národů a připravit se na výzvy v oblasti udržitelnosti, které by mohly nastat za 20, 30 nebo dokonce 50 let.

Zahajovací akci představí profesorka Maggie Dallman, Vice-President (International) and Associate Provost (Academic Partnerships) and profesor Michael Templeton, Professor of Public Health Engineering. Poté budou následovat poznámky profesorky Alice P. Gastové, prezidentky Imperial College London.

Profesor David Nabarro, zvláštní vyslanec Světové zdravotnické organizace pro COVID-19 a spoluředitel Institutu globálních inovací v oblasti zdraví, povedou relaci otázek a odpovědí s Aminou J. Mohammedovou.

Druhá polovina akce bude zahrnovat panelovou diskusi u kulatého stolu s mezinárodními vůdci ze světa vědy, techniky a podnikání. Mezi členy panelu patří:

Obrázek: Pixabay