Zahlavi

British Council - Vyhlášení soutěže FameLab

09. 02. 2018

British Council opět vyhlašuje soutěž FameLab – bavme se vědou.  Samotné přihlášení probíhá velmi snadno - na základě přihlášky (česky, nebo anglicky) a jejího zaslání na e-mail: famelabcz@gmail.com do 28. února 2018.

Letošní novinkou je jazykové rozšíření soutěže –pokud si soutěžící budou přát, můžou předvést své vystoupení v angličtině, což nově umožnil partnerský vstup Britského velvyslanectví v Praze. Samozřejmě zůstává možnost vystoupit v češtině nebo ve slovenštině.

 

Stručně o soutěži FameLab

Soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a pokud možno i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Svého favorita / favoritku do finále nominuje svým hlasováním také publikum. Vítěz/ka národního finále reprezentuje Českou republiku v anglickém Cheltenhamu.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a úspěšně se šíří po světě. Hlavními partnery na mezinárodní úrovni jsou vedle British Council také NASA a CERN.  Do dnešního dne se soutěže zúčastnilo téměř 7000 mladých vědců z 33 zemí světa.

V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedkyně Akademie věd ČR profesorky Evy Zažímalové a za podpory Českých Center, Nadace Tomáše Bati a spolku ADETO.

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd.  Je možné přihlásit i vystoupení ostatních vědních oblastí, pokud budou tematicky či metodicky propojeny s přírodními či technickými vědami.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com a na www.britishcouncil.cz

 Dotazy jsou vítány na: M +420 605 882 555,  dasa.sephton@britishcouncil.cz