Zahlavi

Výzva k podávání přihlášek do programu Barrande Fellowship 2023

23. 11. 2022

Francouzský institut v Praze a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) vyhlásily program Barrande Fellowship pro rok 2023, program výměnné mobility určený pro doktorandy v České republice, kteří žádají o studium ve Francii, a naopak.

Program nabízí stipendia na podporu tzv. „cotutelles“ (doktorský studijní program, který probíhá současně na dvou partnerských vysokých školách, jedné ve Francii a druhé v České republice, včetně 5měsíčního pobytu ve Francii každý rok v průběhu max. 3 let s měsíčním stipendiem ve výši 1.500 EUR), či krátkodobých výzkumných pobytů (1 až 3 měsíce s měsíčním stipendiem ve výši 1.500 EUR).

Uzávěrka přihlášek je 12. února 2023. Přihlašovat se mohou doktorandi registrovaní buď na české univerzitě (pro mobility do Francie) nebo na francouzské univerzitě (pro mobility do ČR). Pozn. stipendia na doktorandské studium pod dvojím vedením jsou určena i nefrankofonním studentům pod podmínkou, že v dopise francouzského pedagoga bude uveden souhlas francouzské vysoké školy či univerzity se studiem či s výzkumnou stáží v angličtině.

Přihláška musí být vyplněna v souladu s pravidly uvedenými v pokynech pro žadatele o grant cotutelle / o krátkodobý pobyt. Odkaz a podrobnosti pro podání online žádosti jsou uvedeny v obou pokynech pro žadatele.

Chcete-li se o programu dozvědět více, můžete se zúčastnit online akce, která se bude konat 7. prosince 2022 (11:00-12:00). Prosím, registrujte se zde nejpozději do půlnoci 6. prosince 2022.

Více informací naleznete na webu Francouzského institutu.

Zasílání aktualit

Přihlásit se k odběru aktualit