Zahlavi

MIT-Czech Republic Seed Fund – otevření výzvy a online informační setkání

06. 09. 2022

V návaznosti na spolupráci mezi Akademií věd ČR a Massachusetts Institute of Technology (MIT) v rámci fondu MIT-Czech Republic Seed Fund bude otevřena výzva k podávání společných návrhů projektů, a to v období od 13. září do 13. prosince 2022. Výzva je otevřena pro všechny vědní disciplíny.  

Návrhy projektů je možné podávat zde

Současně je plánováno online informační setkání k fondu MIT-Czech Republic Seed Fund (leták), které pořádá International Science and Technology Initiatives (MISTI) dne 28. září 2022 od 16:00 SEČ (10:00 EDT). Setkání je určeno pro zájemce
o spolupráci z MIT, výzkumných pracovišť AV ČR a všech vysokých škol v ČR.

Pro účast na online setkání je nutná registrace. Link na setkání zoom.

Program vznikl ve spolupráci MIT, AV ČR, Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a jeho dceřiné společnosti IOCB TECH. Nyní je financován Nadačním fondem IOCB TECH, který do programu vloží částku ve výši 200 tis. USD během následujících dvou let. Prostředky budou v rámci fondu rozděleny mezi 3 až 5 nových spoluprací, přičemž finance budou moci být využity na úhradu nákladů za cestování a ubytování spojených s pracovními setkáními a vědeckými stážemi. O úspěšných žadatelích se rozhodne do dubna následujícího roku a první cesty bude možné uskutečnit v červnu 2023.

 

Foto: Pixabay

Zasílání aktualit OMS

Přihlásit se k odběru aktualit