Zahlavi

Česko-francouzský workshop o umělé inteligenci

18. 07. 2022

Český institute informatiky, robotiky a kybernetiky ČTU v Praze, Inria, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví Francie organizují první Česko-francouzský workshop o umělé inteligenci. Workshop se bude konat ve dnech 12.-13. září 2022 v Praze.

Česká republika i Francie jsou odhodlány vzájemně se podporovat při zkoumání výhod vzájemného partnerství v oblasti výzkumu a technologií umělé inteligence. Letošní předsednictví obou zemí v EU vytváří jedinečnou příležitost k posílení dialogu a identifikaci možných bilaterálních projektů a k podpoře výměn poznatků o výzkumu v oblasti AI, jejího výzkumu a zavádění, které by měly pozitivní dopady na evropskou společnost a ekonomiku.

Cílem akce je spojit přední výzkumné pracovníky z různých oblastí umělé inteligence s průmyslovými subjekty a tvůrci politik. Akce by tak měla tvořit platformu pro navázání kontaktů mezi hlavními aktéry působícími v oblasti umělé inteligence a pro vznik partnerství mezi českými a francouzskými týmy.

Během prvního dne budou probíhat setkání s hlavními aktéry, která bude hostit Ministerstvo zahraničních věcí v Černínském paláci. Druhý den bude workshop zaměřen na dopady a průmysl, a uskuteční se v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT.

Workshopu se mohou zájemci účastnit osobně či online, je však nezbytná registrace.

Více informací naleznete zde: www.czech-french-ai.eu.

 

Zdroj: Velvyslanectví Francie

Obrázek: Pixabay

Zasílání aktualit OMS

Přihlásit se k odběru aktualit