Zahlavi

Česko-bavorská spolupráce: jak můžeme společně budovat silnou a udržitelnou Evropu?

19. 01. 2023

Tato výzva je určena pro mladé občany ve věku 15 až 27 let z příhraničních regionů České republiky (Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Jihočeský kraj) a Německa (Bavorsko), aby v období od 14. prosince 2022 do 15. února 2023 představili své priority pro silnější a udržitelnější Evropu a vyjádřili své představy o úloze, kterou mohou hrát přeshraniční projekty při posilování Evropy.

Konsenzus a priority, které vyplynou z online konzultace, se mají v roce 2023 stát předmětem dialogů mládeže mezi českými a německými účastníky s cílem, na základě těchto priorit, vypracovat konkrétní doporučení pro aktivity a iniciativy v příhraničních regionech.

Konzultace má dvě dvě fáze. Nejprve jsou odděleně shromážděny priority mladých lidí v České republice a Německu pomocí analýzy návrhů a hlasování v každé zemi. Ve druhé fázi dostanou účastníci příležitost reagovat na nápady účastníků z druhé země. Mohou tak zjistit, co je prioritou na obou stranách hranice, a říci, zda s tímto návrhem souhlasí nebo ne!

Zúčastnit se výzvy můžete zde.

Projekt iniciují organizace Initiative Offene Gesellschaft (Iniciativa Otevřená společnost), eKairos a Make.org a je financován Bavorským státním ministerstvem pro rodinu, práci a sociální věci prostřednictvím organizace Bayrischer Jugendring (Bavorský kruh mládeže). Je součástí bavorského akčního plánu pro mládež.

Probíhá rovněž za podpory a ve spolupráci s českým předsednictvím v Radě EU, Velvyslanectvím ČR v Berlíně a organizací Tandem (Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže).

Více informací naleznete na odkazu zde.

Foto: Pixabay

Přečtěte si také

Zasílání aktualit

Přihlásit se k odběru aktualit