Zahlavi

Připomínka: Výzva k podávání přihlášek do programu Barrande Fellowship pro rok 2022

11. 01. 2022

Francouzský institut v Praze a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) vyhlásily program Barrande Fellowship pro rok 2022, program výměnné mobility určený pro doktorandy v České republice, kteří žádají o studium ve Francii, a naopak.

Program nabízí stipendia na podporu tzv. „cotutelles“ (doktorský studijní program, který probíhá současně na dvou partnerských vysokých školách, jedné ve Francii a druhé v České republice, včetně 5měsíčního pobytu ve Francii každý rok v průběhu max. 3 let s měsíčním stipendiem ve výši 25 000 Kč), či krátkodobých výzkumných pobytů (1 až 3 měsíce s měsíčním stipendiem ve výši 25 000 Kč). 

Uzávěrka přihlášek je 4. února 2022. Přihlašovat se mohou doktorandi registrovaní buď na české univerzitě (pro mobility do Francie) nebo na francouzské univerzitě (pro mobility do ČR). Pozn. stipendia na doktorandské studium pod dvojím vedením jsou určena i nefrankofonním studentům pod podmínkou, že v dopise francouzského pedagoga bude uveden souhlas francouzské vysoké školy či univerzity se studiem či s výzkumnou stáží v angličtině.

Výzva je otevřena všem vědním oborům, avšak zvláště jsou vítány přihlášky z oblasti environmentálních věd, energetiky, matematiky a informačních technologií. 

Dne 9. prosince 2021 proběhla online informační akce, jejíž záznam můžete nalézt zde.

Více informací naleznete na webu Francouzského institutu.

 

Zdroj: Francouzský institut v Praze

Zasílání aktualit OMS

Přihlásit se k odběru aktualit