Zahlavi

V Brně byl zahájen Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

28. 02. 2017

Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájil na brněnském výstavišti 28. února místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Veletrh potrvá do 2. března. Na návštěvníky čekají expozice výzkumníků i inovačních firem. Prezentují se zde vysoké školy, výzkumné organizace, vědeckotechnické parky, technologické inovativní firmy, poskytovatelé dotací, investoři, státní správa a všichni ti, bez jejichž činnosti by výzkum, vývoj, inovace a jejich zavedení do praxe nebylo možné.

Veletrh Věda Výzkum Inovace tvoří novou interdisciplinární platformu propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím. Poskytuje příležitost školám, firmám, výzkumníkům a vědeckým týmům alespoň jednou ročně fyzicky představit výstupy své práce sobě navzájem i odborné a široké veřejnosti.

Součástí veletrhu je také bohatý doprovodný program – konference, semináře zaměřené například na dotační programy pro oblast výzkumu a inovací a na ochranu průmyslového vlastnictví, networkingové meeting pointy či panelové diskuze. Bude se diskutovat na témata jako: Průmysl 4.0, Smart Cities, transfer znalostí a jeho aktuální trendy, sdílená ekonomika, 3D tisk, nanotechnologie a další.

Partnerem Veletrhu Věda Výzkum Inovace je Technologické centrum AV ČR.

Více informací najdete na stránkách www.vvvi.cz.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Veletrh Věda Výzkum Inovace