Zahlavi

Týden mozku 2017 - program zveřejněn

20. 02. 2017

Program Týdne mozku je zveřejněn! Třetí březnový týden bude v prostorách Akademie věd již tradičně nabitý akcemi informujících o nejnovějších trendech ve výzkumu mozku a neurovědách. Akce je součástí tzv. Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.

Na koho se můžete letos těšit? Mezi přednášejícími nebude chybět prof. Josef Syka, přední český odborník na neurofyziologii sluchu a hlavní organizátor akce, prof. Eduard Zvěřina, průkopník mikroneurochirurgie, nebo prof. Hana Papežová, jejíž specializací je oblast poruch příjmu potravy.

Kromě nich v rámci Týdne mozku vystoupí dalších 14 lékařů a neurovědců, kteří posluchačům přiblíží, jak mozek řídí naše tělo, či jaké jsou nejnovější postupy v neurochirurgii a léčbě mozkových onemocnění.

Novinkou je doprovodný program a program v podvečerních hodinách. V úterý 14. 3. např. vystoupí Jakub Pok ze Školy paměti a čtvrteční večer bude věnován epilepsii – součástí programu bude promítání filmu, diskuze s odborníky či instruktáž první pomoci epileptikům.

Kompletní program sledujte na stránkách www.tydenmozku.cz nebo na facebooku.

Na většinu akcí je nutná registrace.

Připravil: Středisko společných činností AV ČR
Foto: Středisko společných činností AV ČR