Zahlavi

Na Veletrhu vědy v pražských Letňanech okusíte vědu všemi smysly

27. 04. 2016

Akademie věd České republiky připravuje ve dnech 19.–21. května 2016 pro malé i velké zájemce o vědu a výzkum druhý ročník Veletrhu vědy v PVA EXPO Praha v Letňanech. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé interaktivní expozice jednotlivých ústavů Akademie věd ČR, muzeí, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Na ploše 4000 m2 na ně čekají desítky různě tematicky zaměřených stánků, novinkou je zastoupení také humanitních oborů, jako je třeba archeologie nebo psychologie. Vstup je zdarma.

 

Největším lákadlem letošního ročníku bude například česká umělá inteligence METILA s robotem a avatarem NAO, studentský tým eForce FEE Prague formula z ČVUT, který přiveze svou plně funkční soutěžní formuli na elektrický pohon, svět programování hravou formou představí projekt Microsoftu a Czechitas. Stejně jako v loňském roce se návštěvníci mohou těšit na představení ÚDiF (Úžasného divadla fyziky), létání s drony, lasery nebo expozici Kriminalistického ústavu Praha, novinkou je stánek nejslavnější české stavebnice Merkur. Společnost EKO-KOM, která se zabývá tříděním a recyklací odpadů, jistě zaujme i pobaví svými výstavními popelnicemi nebo kontejnerem, ve kterém si mohou lidé při procházení veletrhem na chvíli odpočinout.

A protože vědecká práce nabízí bezpočet smyslových vjemů, také Veletrh vědy nabídne spoustu příležitostí, jak si vědu obhlédnout, osahat, očichat či dokonce ochutnat. Vědu všemi smysly mohou návštěvníci vnímat například díky „molekulárnímu baru“ Přírodovědců.cz, mobilnímu planetáriu nebo ukázkám všemožných druhů fosilií.

Veletrh vědy 2016 nezapomíná ani na doprovodný program – workshopy či přednášky předních českých odborníků. Na programu jsou Molekulární obři, Fukušima po pěti letech, ELI – od výzkumu vesmíru k léčbě rakoviny, přednášky o terorismu, lidských právech, násilí v dějinách lidstva nebo staroegyptské civilizaci, beseda s Krtkem astronautem a mnoho dalšího.

Veletrh vědy 2015 mohou zdarma navštívit nejen odborníci, ale také studenti, pedagogové, rodiny s dětmi a další zájemci o vědu a výzkum bez rozdílu věku či vzdělání. Otevírací doba: 10–18 hodin.

Více informací o programu veletrhu na www.veletrhvedy.cz
 
Doprava:
Metrem C do stanice Letňany + pěšky 3 min
Linkami autobusů 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295 do stanice Výstaviště Letňany
GPS: 50°7’41.662”N, 14°30’51.679”E
Možnost parkování zdarma
 
Otevírací doba:
10–18 hodin
 
VSTUP na všechny aktivity na veletrhu vědy je ZDARMA.

Výstavní program v hale, program ve vědecké kavárně a workshopy jsou přístupné bez registrace. Na promítání v mobilním planetáriu a na přednášky se můžete registrovat zde: www.veletrhvedy.cz/registrace
Fotografie z loňského ročníku si můžete prohlédnout na https://goo.gl/75Mcu5
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu!