Zahlavi

Jak úspěšně uspořádat mezinárodní kongres v Praze

12. 10. 2016

Ve středu 12. 10. 2016 se v prostorách Akademie věd ČR konal seminář „Proč a jak kandidovat na uspořádání mezinárodního kongresu nebo konference v Praze“. Představitelé organizace Prague Convention Bureau a Zdeněk Giormani z agentury CzechTourism informovali účastníky semináře o možnosti podpory a pomoci s organizací mezinárodních kongresů a konferencí v Praze i v regionech.

Díky své ideální poloze v srdci Evropy je Praha snadno dostupná pro delegáty téměř ze všech koutů světa. Navíc se Praha řadí mezi 10 nejbezpečnějších míst na světě a v žebříčku světových kongresových destinací jí patří 11. místo. Prague Convention Bureau je nezisková organizace, jejímž posláním je vytvářet a posilovat kladné povědomí o hlavním městě Praze jako o kongresové a turistické destinaci. Prague Convention Bureau působí jako prostředník mezi pořadateli a místními poskytovateli služeb. Zdarma nabízí pomoc např. při výběru prostor pro konání akce, při vyhledávání informací o pražské infrastruktuře, ubytování či společenských prostorách. Organizátorům kongresu poskytuje organizace propagační nástroje a reklamní materiály včetně brožur o Praze, map města, fotografií, videí a dalších. Prague Convention Bureau zajišťuje také pro pořadatele i účastníky kongresů levnější letenky, při určitém počtu účastníků i městskou hromadnou dopravu zdarma.

Agentura CzechTourism propaguje Českou republiku jako destinaci cestovního ruchu v zahraničí i v České republice. V rámci svých aktivit se rovněž snaží pro Českou republiku získat co největší počet uspořádaných kongresů. CzechTourism svou pomoc nabízí především v přípravné fázi kongresu nebo konference. Přípravnému týmu hradí z 50 procent cestovní náklady a bezplatně poskytuje tiskové nebo audiovizuální propagační materiály.

Prague Convention Bureau a agentuře CzechTourism jde tedy primárně o to, aby čeští organizátoři mezinárodních akcí měli zajištěnou plnou podporu při každém kroku plánování, přípravy a realizace kongresu nebo konference. Místní pořadatelé mezinárodních kongresů se na ně mohou v těchto záležitostech bez obav obracet.

Další informace naleznete na stránkách www.pragueconvention.cz nebo www.czechtourism.cz.

Prague_Convention_Bureau_3Prague_Convention_Bureau_2