Zahlavi

Výzva MIT-Czech Republic Seed Fund je otevřena

21. 09. 2023

V návaznosti na spolupráci mezi Akademií věd ČR a Massachusetts Institute of Technology (MIT) v rámci fondu MIT-Czech Republic Seed Fund byla otevřena výzva k podávání společných návrhů projektů, a to do 12. prosince 2023. Výzva je otevřena pro všechny vědní disciplíny.  

Návrhy projektů je možné podávat zde

Současně je plánováno online informační setkání k fondu MIT-Czech Republic Seed Fund, které pořádá International Science and Technology Initiatives (MISTI) dne 2. října 2023 od 16:00 SEČ (10:00 EDT). Setkání je určeno pro zájemce o spolupráci z MIT, výzkumných pracovišť AV ČR a všech vysokých škol v ČR přes aplikaci Zoom zde.

Program vznikl ve spolupráci MIT, AV ČR, Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a jeho dceřiné společnosti IOCB Tech. Nyní je financován Nadačním fondem IOCB Tech, který do nového ročníku programu vložil částku 100 tis. USD. Prostředky budou v rámci fondu rozděleny mezi 3 až 5 nových spoluprací, přičemž finance budou moci být využity na úhradu nákladů za cestování a ubytování spojených s pracovními setkáními a vědeckými stážemi. O úspěšných žadatelích se rozhodne do dubna následujícího roku a první cesty bude možné uskutečnit v červnu 2024.

Foto: Pixabay

 

Přečtěte si také

Zasílání aktualit

Přihlásit se k odběru aktualit