
Věda je... Jak vidí vědu stážisté? Podívejte se na jejich videa
16. 06. 2017

Stážisté projektu Otevřená věda Akademie věd 2017 dostali nelehké zadání: vymyslet a natočit maximálně tříminutové video na téma "Věda je...".
Stážisté projektu Otevřená věda Akademie věd 2017 dostali, jako součást povinných výstupů z 10měsíční stáže, nelehké zadání: vymyslet a natočit maximálně tříminutové video na téma " Věda je...". Pro naprostou většinu z nich bylo natáčení a stříhání zcela novou výzvou. Jak si s ní poradili a jak větu dokončili? Podívejte se na jejich skvělá a originální videa. O první tři místa se po součtu bodových hodnocení rozdělio šest talentovaných stážistů:
1. místo získal Filip, který v roce 2017 dochází na stáž Vodivé polymery: Příprava polyanilinu a studium jeho vlastností na Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.
2. místo si rozdělili Ondřej, který se účastní stáže Minulost Ruska – věc neznámá na Historickém ústavu AV ČR, v. v. i.,
a Josefina-Luisa, dochází na stáž Obří sesuvy na vulkanických ostrovech na Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR, v. v. i.
o 3. místo se podělily Jasmína, ze stáže Příprava a testování nanovlákenných systémů pro dermatologické aplikace na Ústavu experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.,
Dobruše ze stáže Řasa – přírodní doplněk potravy s příznivým účinkem na celkový zdravotní stav včely medonosné (Apis mellifera) do Biologického centra AV ČR, v. v. i.,
a Nella, která dochází na stáž Využití konfokální mikroskopie živých buněk pro studium výstavby dělícího vřeténka u savčích oocytů na Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v. v. i.
Přečtěte si také
- Kvíz, virtuální realita a osmimetrový mozek. Potrapte mozkové závity i o víkendu
- Fascinující cesta do hlubin vědomí: začal 27. ročník Týdne mozku
- A / Magazín: O jazycích, životě ve vesmíru a pravěkých želvách
- Šufánek, měchačka či pajzák. Výstava v Akademii věd přibližuje mizející nářečí
- Tajuplný orgán pod drobnohledem. Festival Týden mozku láká na bohatý program
- A / Magazín: O městech, falšování fotek a antibiotikách ve vodě
- Středoškoláci prezentovali na konferenci Otevřené vědy výsledky svých stáží
- Týden Akademie věd vyvrcholí o víkendu, bohatý program propojí vědu a zábavu
- Festival Týden Akademie věd zahájilo představení objevu světového formátu
- Týden Akademie věd ČR: přes 300 akcí, dny otevřených dveří a výbušná témata