Zahlavi

NEZkreslená věda potřetí!

17. 10. 2016

Máme dobrou zprávu pro příznivce vzdělávacího cyklu Akademie věd České republiky NEZkreslená věda: připravujeme jeho, v pořadí už třetí, pokračování.

Od té doby, co se před třemi lety Pavel Liška rozpovídal o tom, Co je to lék, vzniklo ve spolupráci s předními českými vědci dvacet animovaných videí, která zábavnou formou vysvětlují vědecká témata a otázky tak, aby jim snadno porozuměly i ty nejmenší děti.

Díky pozitivním ohlasům pedagogů víme a těší nás, že první i druhá řada NEZkreslené vědy si našla své místo také na základních a středních školách, kde zpestřuje studentům hodiny fyziky, biologie nebo chemie. Populární je NEZkreslená věda i mezi širokou veřejností – na kanálu YouTube už vidělo obě série přes půl milionu lidí. Nejvíce zhlédnutí mají zatím díly Jak funguje jaderná elektrárna a Jak vznikl vesmír.    

V připravovaném pokračování NEZkreslené vědy se dozvíme například to, jak funguje elektromotor, něco o genetice, řízení lidského těla nebo metabolismu. Tomáš Zach umí nakreslit všechno: ve třetí řadě nakreslí diamant i ropu, a možná i tmu. A věděli jste, že banán není žlutý? Těšte se už v listopadu. 

 

Projekt vznikl za podpory Komerční banky, a. s.

NEZKRESLENA_VEDA_III_VO_004

NEZKRESLENA_VEDA_III_VO_004

Nezkreslena_veda_III_nahled__0000

Nezkreslena_veda_III_nahled__0000

Nezkreslena_veda_III_nahled__0015

Nezkreslena_veda_III_nahled__0015

Nezkreslena_veda_III_nahled__0023

Nezkreslena_veda_III_nahled__0023