Zahlavi

Výběrová řízení

03. 06. 2021
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Elektrospecialista/ Elektrospecialistka pro slaboproud a optoelekroniku.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, fyziky pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky. FZU se řadí do prestižní skupiny evropských institucí držících certifikaci HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), kterou uděluje Evropská komise. 

Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZÚ je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZÚ, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Do našeho pracoviště - Společné laboratoři optiky v Olomouci hledáme nového kolegyni/kolegu na pozici:

Elektrospecialista/ Elektrospecialistka pro slaboproud a optoelekroniku

Náplň práce:

Schopnost samostatně navrhovat a realizovat analogové a digitální elektrické a elektronické obvody pro:

· přístrojové sestavy na bázi optiky a optoelektroniky včetně nestandardních provedení

· řízení a sběr dat v laboratorních experimentech, na odlehlých vědecko-výzkumných pracovištích

· komercionalizaci výzkumu formou zakázek

· řízení strojů a zařízení

Požadavky:

· VŠ v oboru elektro nebo v oboru příbuzném, minimálně SŠ

· Znalost programování v jazyce C++ nebo Python a zkušenost s NI VISA výhodou

· Alespoň pasivní znalost AJ

· Praxe v oboru min. 5 let

· Schopnost tvůrčí vědecko-výzkumné činnosti

Nabízíme:

· Tvůrčí práci ve výzkumu v oboru optika a optoelektronika s podílem na realizaci vědeckých projektů v oboru

· Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace

· Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu

· Stravenkovou kartu

· Flexibilní pracovní dobu

· 5 týdnů dovolené a 5 dnů zdravotního volna (sick days)

· Příspěvek na penzijní/životní pojištění

· Multisport kartu a další zaměstnanecké výhody

Nástup je možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém jazyce na níže uvedený e-mail kontaktní osoby.

Prosíme, do předmětu zprávy vložte název inzerované pozice.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/o-fzu/uredni-deska/zpracovani-osobnich-udaju .

Kontakt: Petra Kratochvílová, HR partner, tel. +420 266 052 125


Uzávěrka přihlášek: 31. 10. 2021

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.