Seznamte se s novinkami v kosmickém odvětví na Czech Space Week 2023

Šestý ročník Czech Space Week, největší akce zaměřené na kosmický průmysl v Česku, se koná ve dnech 28. listopadu – 2. prosince 2023 v Praze a Brně. Ať už jste velký průmyslový podnik, nově vzniklý startup, pedagog, student anebo jen fanoušek vesmíru, můžete se, stejně jako v minulých letech, těšit na spoustu informací či zajímavých hostů.

Více informací naleznete zde.


MŠMT podpoří bilaterální projekty Česká republika – Bavorsko

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích LUABA24 – bilaterální projekty Česká republika – Bavorsko. Návrhy je možné podávat do 30. listopadu 2023.

Více informací naleznete zde.


Otevřelo se přihlašování do ročníku 2023 Cen Wernera von Siemense

Do 26. ročníku Cen Wernera von Siemense pro studenty technických a přírodovědeckých oborů a mladé vědce se mohou zájemci přihlašovat do 30. listopadu 2023. Vítězové si rozdělí jeden milion korun.

Více informací naleznete zde.


Program PRAK spustil druhé kolo přihlášek

Program rozvoje aplikací a komercializace AV ČR usnadní vědcům a vědkyním cestu jejich výsledků do praxe. Návrhy na zařazení do programu lze podávat do 15. prosince 2023. Úspěšné projekty získají financování svých aktivit pro první pololetí roku 2024.

Více informací naleznete zde.


Spustila se registrace do 18. ročníku programu L'Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě

Program se zaměřuje na posilování postavení žen ve vědě.Tři zvolené badatelky si letos rozdělí finanční odměnu ve výši 600 tisíc korun. Výzkumné projekty mohou přihlásit do 31. prosince 2023.

Více informací naleznete zde.