V Českých Budějovicích začíná 18. cyklus Akademických půlhodinek

V celkem osmi přednáškách představí odborníci z Biologického centra AV ČR a Jihočeské univerzity zajímavá témata z přírodních i humanitních věd. Jarní cyklus začíná 6. března a přednášky se konají každou středu v 16 hodin. Vstup je zdrama.

Více informací naleznete zde.


Technologické centrum Praha pořádá networking pro juniorní vědce a vědkyně: Den pro ERC

Akci pořádá Akademie věd ČR, Univerzita Karlova, Technologické centrum Praha a Expertní skupina na podporu žadatelů ve výzvách ERC. Cílem debatního setkání, které se koná ve dnech 9.–10. dubna 2024 v Konferenčním centru AV ČR zámek Třešť, je poskytnout mladým začínajícím vědcům neformální platformu pro diskusi s řešiteli ERC a ERC CZ grantů a hodnotiteli těchto projektů. Registrace je otevřena do 18. března 2024 nebo do naplnění kapacity.

Více informací naleznete zde.


Biologické centrum zve na křest knihy Věda je život, život není věda

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní prezentaci knihy rozhovorů s pedagogy a vědci Jihočeské univerzity a Biologického centra AV ČR autorů Evy Bobůrkové a Radka Gálise. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2024 v 16.00 u Lavičky Václava Havla vedle rektorátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích za přítomnosti autorů, většiny respondentů i emeritní předsedkyně Akademie věd ČR a Učené společnosti ČR prof. Heleny Illnerové.

Více informací naleznete zde.


Univerzita Karlova podeváté podpoří mladé vědce

Odstartoval devátý ročník soutěže PRIMUS, která si klade za cíle podporu a rozvoj perspektivních vědeců a vědkyň a zvýšení dynamiky vědecké práce včetně mobility pracovníků. Podmínkou k účasti je minimálně 0,5 úvazek na UK. Termín pro podání přihlášky je 22. dubna 2024.

Více informací naleznete zde.