Výběrová řízení

31. 05. 2021
Etnologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Projektový a finanční manažer / manažerka.

Pro naše nově vzniklé projektové oddělení hledáme kolegyni / kolegu či kolegyně / kolegy na pozice:

Projektový a finanční manažer / manažerka

Hledáme uchazeče a uchazečky se zkušenostmi z oblasti řízení projektů financovaných z veřejných prostředků, které by zaujala možnost být “pravou rukou” hlavního řešitele ERC projektu a kteří by rádi přispěli k rozvoji nově vzniklého oddělení.

Pozice může být obsazena jedním kandidátem / kandidátkou (na 1,0 úvazku), při oddělení projektového a finančního managementu pak dvěma (na částečné úvazky dle profilu kandidátů).

Hlavní pracovní náplň:

V oblasti projektového managementu:

  • sledování a vyhledávání relevantních výzev,
  • podpora badatelů a badatelek při přípravě projektových návrhů a reportování,
  • management aktuálních projektů financovaných z OP VVV z výzev č. 02_20_079 a 02_18_053,
  • podpora hlavního řešitele aktuálně realizovaného ERC projektu,
  • podpora při zaměstnávání cizinců,
  • úzká součinnost s dalšími zaměstnanci organizace v oblastech souvisejících s projektovým řízením,
  • komunikace s poskytovateli dotací a dalšími finančními a kontrolními institucemi (českými i zahraničními),
  • účast na auditech a kontrolách projektů.

V oblasti finančního managementu:

  • příprava, řízení a aktualizace rozpočtů projektů,
  • řízení cash flow projektů,
  • vypracování finančních zpráv a finančních analýz projektů,
  • spolupráce na veřejných zakázkách (neinvestičních) týkající se projektů,
  • řízení a kontrola finančních závazků vyplývající z uzavřených smluv a/nebo objednávek,
  • odpovědnost za dotační uznatelnost a účetní a daňovou správnost předkládaných účetních dokladů a jejich správné zaúčtování,
  • metodická podpora a spolupráce s Technickohospodářskou správou (THS) při zaúčtování účetních dokladů souvisejících s projekty,
  • spolupráce s auditory projektů.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání (min. Bc),
  • koncepční myšlení,
  • schopnost samostatné i týmové práce,
  • samostatnost, pečlivost, zodpovědnost,
  • organizační a komunikační schopnosti,
  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B2,
  • pokročilou znalost MS Office (Word, Excel).

Pro pozici finančního manažera / manažerky dále pak:

  • VŠ vzdělání (min. Bc), ekonomického směru,
  • obecnou znalost účetnictví.

Výhodou je:

  • zkušenost s prací v prostředí veřejné výzkumné instituce, popř. v akademickém prostředí,
  • znalost anglického jazyka na úrovni C1, případně znalost dalšího světového jazyka,
  • zkušenost s užíváním MS Teams a Adobe Acrobat.

Nabízíme:

  • zajímavou, samostatnou a odpovědnou práci v příjemném prostředí,
  • práci na plný úvazek, případně na částečný úvazek ve veřejné výzkumné instituci,
  • zkušenosti s podporou mezinárodního badatelského týmu ERC projektu (Horizont 2020),
  • pracovní smlouvu na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení,
  • 5 týdnů dovolené,
  • pružnou pracovní dobu, možnost částečné práce z domova,
  • možnost jazykového a dalšího relevantního vzdělávání,
  • možnost krátkodobých stáží v projektových odděleních zahraničních pracovišť,
  • příspěvky na stravování.

V případě zájmu zašlete Váš profesní životopis společně s motivačním dopisem nejpozději do 26. června 2021 na email: adela.landova@eu.cas.cz.

Výběrové řízení je dvoukolové. Vybraní uchazeči / uchazečky budou pozváni k osobnímu pohovoru. Zamítavé odpovědi nezasíláme.

Zasláním svého životopisu souhlasíte, aby EÚ AV ČR zpracoval Vaše osobní údaje pro účely vedení evidence uchazečů o zaměstnání v souladu s příslušnými právními předpisy.

Předpokládané datum nástupu do pracovního poměru: 1. 9. 2021, popř. dle dohody.