Výběrová řízení

18. 05. 2023
Etnologický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Personalista/ka.

Pracovní náplň:

  • personální agenda vč. přijetí všech zaměstnanců včetně zahraničních,
  • příprava podkladů mezd pro zahraniční pracovníky včetně komunikace s příslušnými zahraničními institucemi,
  • zpracování výstupů pro zřizovatele a ostatní instituce,
  • komunikace s ČSSZ, finančním úřadem, zdravotními pojišťovnami,
  • příprava zpráv a hlášení pro Úřad práce a Statistický úřad,
  • spolupráce při vykazování čerpání osobních nákladů ve výzkumných projektech,
  • sledování legislativních změn, týkajících se problematiky sociálního a zdravotního pojištění,
  • předstihová řízení a žádosti o penze, ELDP,
  • agenda pracovních úrazů,
  • kontrola plnění BOZP, PO a splnění řidičských zkoušek,
  • úzká spolupráce se mzdovou účetní, s projektovými manažery a vedením ústavu.

Další činnosti v delším časovém horizontu:

  • revize nastavených procesů, doporučení na úpravy a implementace vhodných nových procesů,
  • podíl na přípravě a realizaci projektů zacílených na podporu a rozvoj HR.

Požadované znalosti:

  • jazykové znalosti: Anglický jazyk na komunikativní úrovni,
  • pokročilá znalost personální agendy, ideálně v prostředí veřejné výzkumné instituce nebo univerzity (minimálně 2 roky praxe ve srovnatelném zařazení),
  • pokročilé zkušenosti s ekonomickým informačním systémem, ideálně EGJE, případně zkušenosti se srovnatelným SW,
  • znalost práce s PC, uživatelská znalost MS Office.

Výhodou:

  • orientace v zákoníku práce a v základních otázkách pracovního práva, zkušenost se zaměstnáváním cizinců,
  • spolehlivost, pečlivost a analytické myšlení,
  • schopnost samostatného řešení úkolů/problémů,
  • zájem se učit novým věcem a využívat nové technologie,
  • pozitivní osobnost, dobré komunikační schopnosti, schopnost týmové spolupráce
  • proaktivní a flexibilní přístup

Požadované vzdělání:

  • minimálně úplné středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou, praxe na srovnatelné pracovní pozici.

Termín nástupu:

  • ideálně k 30. 6. 2023, eventuálně dle dohody.

Co vám můžeme nabídnout:

  • stabilní perspektivní zaměstnání v klidném pracovním prostředí vědeckého pracoviště v centru Prahy,
  • pracovní poměr na dobu určitou (perspektivně na dobu neurčitou),
  • plný úvazek (alternativně s možností zkráceného úvazku),
  • odpovídající platové ohodnocení,
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, měsíční příspěvek na stravování, dárkové poukazy, odměny, flexibilní začátek/konec pracovní doby, individuální rozvržení pracovní doby, možnost občasné práce z domova, vlastní organizace náplně práce
  • možnost rozšiřování vědomostí formou školení, vzdělávací a jazykové kurzy

Dokumenty požadované k přihlášce:

  • motivační dopis,
  • strukturovaný životopis včetně přehledu dosavadní praxe,
  • doklady o vzdělání

Přihlášku zasílejte na adresu ottova@eu.cas.cz nejpozději do 16. 6. 2023. Přihlášku zašlete v podobě jednoho PDF souboru a do předmětu e-mailu uveďte: „Výběrové řízení – Personalista/ka“.