Výběrová řízení

20. 03. 2023
Ústav fyziky atmosféry AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Inženýr vývoje elektroniky pro družice a kosmické sondy.

Náplň práce:

vybraný kandidát se stane členem inženýrského týmu Oddělení kosmické fyziky ÚFA AV ČR a bude pracovat na vývoji vědeckých měřících přístrojů pro družice a kosmické sondy. Bude se jednat  především o:

  • vývoj a údržba palubního software a pozemního software pro testovací zařízení
  • testování prototypů, návrh a implementaci automatizovaných testovacích procedur a skriptů pro testování hardware i software
  • podle kvalifikace případně i práce na mechanickém, termálním a radiačním modelování, návrh obvodů, plošných spojů a nebo vývoj palubního software
  • tvorba a údržba technické dokumentace, reportů a podobně.

Vývoj přístrojů zahrnuje řadu různých činností a náplň práce se snažíme přizpůsobovat kvalifikaci a zájmu pracovníků. Nástup je možný okamžitě nebo podle dohody. S vybraným kandidátem bude uzavřena smlouva na 1 rok s možností dalšího prodloužení. Pracoviště se nachází na Spořilově (Praha 4).

Pracoviště má dlouholetou historii v kosmickém výzkumu, včetně vývoje československých a českých družic MAGION a řady vědeckých přístrojů pro výzkum blízkého vesmíru. V současné době pracujeme na několika projektech ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA), francouzskou kosmickou agenturou CNES. Právě dokončujeme práce na přístroji pro sondu JUICE, pracujeme na elektronice pro kosmický rentgenový dalekohled Athena, detektor gravitačních vln Lisa a přístroje pro sondy Comet Interceptor a Vigil. Vyvíjíme také přístroje pro pozemní a balónová měření elektromagnetických vln. Vývoj probíhá v úzké spolupráci s vědeckým týmem oddělení.

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání technického směru
  • orientace v problematice slaboproudé elektroniky;
  • znalost programování v C, Python, případně MATLAB, TCL a jine skriptovací jazyky.
  • dobrá znalost angličtiny, schopnost samostatného porozumění a tvorby technické dokumentace v angličtině;
  • Výhodou je znalost programování FPGA (VHDL), zkušenosti s návrhem obvodů, znalost práce se CAD software nebo modelování metodou konečných prvků.
  • zodpovědnost, ochotu učit se novým věcem a jisté nadšení pro věc.

Nabízíme:

  • zajímavou a rozmanitou tvůrčí práci, možnost podílet se na vývoji  hardware a software pro kosmický výzkum;
  • možnost profesního růstu;
  • flexibilní pracovní dobu, možnost práce na plný nebo zkrácený úvazek (minimálně 0.5);
  • slušné platové ohodnocení, včetně flexibilní složky podle odvedené práce.

Přihlášky posílejte elektronicky na adresu soucek@ufa.cas.cz Přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis a stručný motivační dopis.