Výběrová řízení

24. 11. 2022
Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Doktorand se zaměřením na přípravu a charakterizaci polovodičových nanostruktur pro elektronické a fotonické aplikace.

Požadujeme:

  • ukončené magisterské/inženýrské vzdělání fyzikálního, chemického nebo technického směru ke dni uzavření pracovního poměru,
  • znalost základních fyzikálních a chemických laboratorních metod,
  • schopnost pracovat v multidisciplinárním týmu,
  • dobrá znalost anglického jazyka,
  • zkušenosti s prací s fokusovanými elektronovými a iontovými svazky a transmisní elektronovou mikroskopií jsou výhodou.

Náplň práce:

Experimentální výzkum v oblasti přípravy a charakterizace polovodičových nanomateriálů a nanostruktur s využitím elektronových a iontových svazků.

Nabízíme:

  • zajímavou práci ve špičkovém vědeckém týmu,
  • práci v multidisciplinárním prostředí se skvělou výzkumnou infrastrukturou,
  • možnost osobního růstu a získání nových znalostí v oboru,
  • přátelské pracovní prostředí a motivující finanční ohodnocení s řadou benefitů.

Typ smlouvy: pracovní poměr na zkrácený úvazek na dobu 2 let s možností prodloužení.

Životopis zasílejte na adresu: motlova@ufe.cz.