Výběrová řízení

14. 09. 2022
Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Vědecký pracovník/postdoktorand v oblasti: Vodní režim vegetace.

Oddělení hydrologie Ústavu pro hydrodynamiku se věnuje zkoumání hydrologických procesů a vodního režimu v krajině. Zaměřujeme se na tvorbu odtoku v závislosti na vlastnostech půdního pokryvu a na vegetačním krytu povodí. Hledáme nového kolegu/kolegyni se zaměřením na lesnictví či botaniku, který/-á by doplnil/-a naše výzkumné aktivity o témata týkající se vodního režimu rostlin, např. sezónní vláhové nároky a transpirace rostlin s ohledem na množství vody v půdě, odběr živin a vody z půdního profilu kořenovým systémem aj. Téma výzkumu si upřesníme v rámci diskuze na osobním pohovoru.

Pracovní náplň:

  • Vědecká a výzkumná činnost v oblasti Vlivu vegetace na vodní režim krajiny
  • Samostatná i týmová práce v rámci řešených projektů
  • Práce v hydropedologické laboratoři a/nebo v terénu na našich experimentálních povodí na Šumavě a v Polabí
  • Zpracování výsledků, příprava odborných publikací, výzkumných zpráv, návrhů projektů aj.

Požadavky:

  • Absolvent (případně student posledního ročníku) doktorského studia v oboru botanika, lesnictví, případně v obdobných oborech z oblasti dendrologie, životního prostředí nebo biologie rostlin
  • Vědecké ambice a zájem proniknout do nových témat výzkumu
  • Schopnost publikovat výsledky v prestižních mezinárodních časopisech
  • Aktivní znalost anglického jazyka v psané i mluvené podobě

Nabízíme:

  • Práce v mladém a dynamickém kolektivu na prestižním vědeckém pracovišti
  • Možnost zahraničních stáží a účastí na mezinárodních konferencích
  • Moderní přístrojové vybavení do terénu i laboratoře
  • Odpovídající mzdové ohodnocení
  • Odborná školení a jazykové kurzy
  • Příspěvek na stravování, sport, kulturu a rekreaci
  • Podpora při sladění pracovního a osobního života

Nástup možný ihned, ale není podmínkou.

Písemné přihlášky zahrnující strukturovaný životopis v českém jazyce a motivační dopis v anglickém jazyce (maximální rozsah 300 slov) jsou přijímány na adrese: ih@ih.cas.cz. Do předmětu zprávy prosím uveďte „Pracovní pozice – Oddělení Hydrologie“.