Výběrová řízení

02. 08. 2022
Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Výzkumný a vývojový pracovník/ce do Oddělení zpracování polymerních materiálů.

Pracovní náplň:

Výzkumné aktivity Oddělení zpracování polymerních materiálů se soustřeďují na základní a aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti polymerních materiálů, zejména inženýrských a komoditních termoplastů, biodegradovatelných polymerních materiálů či materiálů z obnovitelných zdrojů, a jejich zpracování a recyklaci.

Náplň práce bude zaměřena na výzkum a vývoj nových typů nanokompozitních hydrogelů na bázi obnovitelných surovin a jejich charakterizaci. Uchazeč bude připravovat fyzikálně a chemicky zesítěné hydrogely a provádět jejich charakterizaci strukturními, reologickými, termickými a mechanickými metodami. Náplní práce bude provádění experimentů, analýza a interpretace dat, prezentace výsledků na mezinárodních akcích a publikace výsledků ve vědeckých časopisech.

Požadavky:

  • VŠ vzdělání magisterského nebo doktorského stupně v oboru v oboru fyziky a chemie polymerů, materiálových věd, organické chemie nebo podobné
  • zkušenosti s výzkumem polymerních materiálů, případně hydrogelů, a metodami jejich syntézy výhodou,
  • základní zkušenosti s interpretací výsledků charakterizačních metod, např. SEC, NMR, FTIR, DSC, TGA, DMA, mechanické vlastnosti, reologická měření,
  • aktivní a tvůrčí přístup k řešení vědeckých a technických problémů,
  • schopnost samostatného uvažování a rozhodování,
  • ochota se neustále rozvíjet a učit se novým věcem,
  • znalost anglického jazyka (ústně i písemně),

Výhodou je absolvování výzkumné stáže v zahraničí a publikační činnost

Nabízíme:

  • pestrou a zajímavou práci v oblasti výzkumu nových materiálů v přátelském mezinárodním kolektivu,
  • spolupráci na projektech s průmyslovými partnery
  • účast na mezinárodních a národních výzkumných projektech,
  • možnost dalšího vzdělávání - semináře, jazykové kurzy, konference,
  • flexibilní pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na kulturu, sport a volný čas, dětskou skupinu – možnost umístění dětí 2-5 let, vlastní rekreační zařízení a další benefity
  • možnost zahraničních stáží na spolupracujících institucích ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Polsku či Lotyšsku.

Motivační dopis a životopis obsahující případný přehled publikací zasílejte na e-mail: valesova@umch.cz (Petra Valešová, personální oddělení tel. 296 809 385).

Pro podrobnější informace o nabízené pozici kontaktujte, prosím, Ing. Hynka Beneše, Ph.D. (benesh@imc.cas.cz, tel. 296 809 313).

Uzávěrka přihlášek: 02.09.2022

Nástup: dle dohody