Výběrová řízení

30. 04. 2021
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici postdoktoranda v oddělení Dynamiky a vibrací.

Požadavky:

Referenční číslo: 0060/21_D3

Náplň práce:

  • teoretické a analytické řešení dynamiky silně nelineárních problémů, jako např. flutteru, samobuzení, suchého tření, rázů, které budou řešeny v rámci projektů oddělení D3 zaměřených na dynamiku rotorů, lopatkových kol parních turbín, dynamiku železničního dvojkolí, převodovek atd.

Požadované vzdělání: titul Ph.D.

Požadované znalosti a schopnosti:

  • znalosti matematické analýzy v nelineární dynamice, tj. teorie stability, chaosu, bifurkací a limitních cyklů pro popis post-kritického chování mechanických systémů;
  • schopnost samostatné práce v dané oblasti.

Typ pracovního poměru: na dobu určitou 12 měsíců s možností prodloužení na 3 roky

Výše úvazku: 1

Předpokládané datum nástupu: 1. 8. 2021

Nabízíme:

  • stabilní zázemí, rovné příležitosti,
  • kreativní pracovní prostředí a podporu zkušeného týmu,
  • 5 týdnů dovolené + 5 dnů zdravotního volna,
  • stravenky,
  • dotované jazykové kurzy – angličtina, němčina, francouzština (schvaluje zaměstnavatel),
  • vlastní rekreační zařízení.

Přihlášky se strukturovaným odborným životopisem a kopií dokladů o ukončeném vzdělání zasílejte na emailovou adresu kajprova@it.cas.cz (Marie Kajprová, 266 053 154). Po skončení výběrového řízení budou uchazeči informováni e-mailem nebo telefonicky.