Výběrová řízení

07. 01. 2022
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Vědecká pracovnice/ vědecký pracovník.

Náplň práce:

  • Ediční příprava knižních komentovaných kritických edic, zvl. korespondence
  • Výzkum v oblasti historie české literatury konce 19. a první poloviny 20. století
  • Publikování vědeckých prací s akcentem na textologicko-ediční problematiku
  • Příprava digitálních edic
  • Koncipování textologických metodologických prací k vydavatelské problematice korespondence
  • Archivní výzkum

Minimální požadavky:

  • Požadované vzdělání – Ph.D., ediční a textologická problematika výhodou
  • Zkušenosti s přípravou edičně náročných edic uměleckých i odborných textů
  • Zkušenosti s vydáváním korespondence
  • Minimálně 5 let redakční/ediční zkušenosti
  • Zkušenost s vedením grantových projektů
  • Pedagogické zkušenosti v daném oboru
  • Jazykové znalosti: bezvadná znalost ČJ, schopnost mluveného a psaného projevu v AJ
  • Výborná znalost MS Word + dobrá znalost dalších kancelářských programů (MS Excel, MS PowerPoint)

Nabízíme:

  • Zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky
  • 25 dnů dovolené + 3 dny zdravotního volna (Sick day)
  • Příspěvek na stravování a příspěvek ze Sociálního fondu (penzijní připojištění, Flexi Pass, …)
  • Jazykové kurzy
  • Slevy na knihy v knihkupectví Academia
  • Flexibilní pracovní podmínky – možnost práce z domova odkudkoliv v ČR
  • Možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR
  • Možnost umístění předškolních dětí v dětských skupinách Akademie věd ČR

Pracovní podmínky:

  • Zkrácený úvazek – 20 hod./týden
  • Nástup nejpozději 1. 4. 2022
  • Pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení

Přihlášky obsahující stručný nástin vědeckých záměrů (maximálně 2 NS), strukturovaný odborný životopis a osobní bibliografii zašlete na e-mail cernochova@ucl.cas.cz.

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat.

Kontaktní osoba: Ing. Jitka Černochová, cernochova@ucl.cas.cz, tel. 222 828 123

Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování vašich osobních údajů v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Tento souhlas lze po skončení výběrového řízení kdykoli odvolat, a to písemně.