Výběrová řízení

04. 11. 2021
Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Odborná pracovnice/odborný pracovník vědy a výzkumu / doktorandka/doktorand v Odd. středolatinské lexikografie.

Filosofický ústav Akademie věd ČR, v. v. i., (FLÚ AV ČR) je veřejná výzkumná instituce zabývající se bádáním v oblasti filosofie a příbuzných vědních oborů. V rámci Akademie věd ČR je největším pracovištěm v oblasti humanitních a společenských věd – tvoří ho téměř 250 zaměstnanců se společným cílem rozvíjet excelentní výzkum na mezinárodní úrovni a posilovat vědomí národní identity pomocí kritického zkoumání dějin myšlení v českých zemích a středoevropském prostoru.

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i. vypisuje v rámci Kabinetu pro klasická studia výběrové řízení na pozici:

Odborná pracovnice/odborný pracovník vědy a výzkumu /

doktorandka/doktorand v Odd. středolatinské lexikografie

Náplň práce:

  • spolupráce na projektech dle priorit oddělení středolatinské lexikografie (viz https://www.ics.cas.cz/oddeleni/stredolatinske-lexikografie), zejména:
    • práce na týmovém projektu Slovník středověké latiny
    • publikování dílčích studií z oblasti středolatinské literatury a kultury
    • aktivní účast na konferencích

Požadujeme:

  • znalost latiny (na úrovni Mgr.), vítána znalost staré češtiny a/nebo střední němčiny
  • doktorský projekt (u absolventů magisterského studia alespoň jeho detailně formulovaný plán) v oboru:
    • latinská medievistika a novolatinská studia
    • v jiném příbuzném oboru
  • znalost angličtiny (slovem i písmem)
  • znalost jednoho dalšího světového jazyka
  • vítáme zájem o oblast Digital Humanities

Nabízíme:

  • nástup od 1. 1. 2022 nebo dle dohody
  • poloviční úvazek v rozsahu 20 hod/týdně
  • pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení
  • mzdové ohodnocení odpovídající Vnitřnímu mzdovému předpisu FLÚ
  • práci v prestižní veřejné vědecké instituci
  • možnost flexibilního plnění pracovních povinností
  • příjemné pracovní prostředí
  • zaměstnanecké benefity (až 5 týdnů dovolené, až 8 sick days, stravenky, jóga na pracovišti)
  • možnost jazykového a dalšího vzdělávání hrazeného zaměstnavatelem
  • pracoviště v centru Prahy

Dokumenty požadované k žádosti:

  • strukturovaný životopis
  • průvodní dopis se zdůvodněním zájmu o pracovní pozici
  • kontakty na nejméně dvě doporučující osoby

Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu kks@ics.cas.cz nejpozději do 30. 11. 2021.

Vybraní uchazeči budou pozváni na pohovor (osobně nebo online), který se uskuteční počátkem prosince 2021.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Nývlt, Ph.D., tel: 234 612 324, email: nyvlt@ics.cas.cz