Výběrová řízení

13. 04. 2021
Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Postdoktorand se zaměřením na vývoj funkčních povrchů pro afinitní optické biosenzory.

Požadavky:

V týmu Optických biosenzorů (vedoucí týmu prof. Jiří Homola) hledáme postdoktoranda se zaměřením na vývoj funkčních povrchů pro afinitní optické biosenzory.

Chcete využít své znalosti a zkušenosti s přípravou funkčních materiálu a povrchů? Chcete s námi vyvíjet pokročilé povrchy pro studium buněk, medicinální diagnostiku či monitorování životního prostředí? Lákají vás multidisciplinární projekty, v nichž můžete úzce spolupracovat s experty z různých vědních disciplín (chemie, biologie, fotonika, či mikrofludika), a společně rozvíjet technologii optických biosenzorů? Potom hledáme právě vás.

Náplň práce:

Výzkum a vývoj funkčních povrchů pro optické afinitní biosenzory.

Konkrétní pracovní úkoly:

• vývoj pokročilých funkčních povrchů (založených například na zwitterionických polymerech či fotoaktivovatelných systémech) pro afinitní biosenzory založených na fotonických mikro- a nano-strukturách,
• příprava a charakterizace vyvinutých funkčních povrchů,
• využití funkčních povrchů pro studium biomolekulárních interakcí a citlivou a selektivní detekci biomolekul se vztahem k medicinální diagnostice a monitorování životního prostředí.

Požadujeme:

• titul Ph. D. v organické chemii, makromolekulární chemii, fyzikální chemii, chemickém inženýrství nebo podobném oboru,
• publikační činnost v relevantních oblastech materiálového výzkumu,
• výhodou jsou zkušenosti ve výzkumu a vývoji funkčních povrchů pro afinitní biosenzory,
• výhodou jsou zkušenosti s vývojem a charakterizací nanomateriálů a nanostruktur.

Nabízíme:

• zajímavou práci v mezinárodním týmu,
• práci na multidisciplinárních vědeckých projektech s praktickým uplatněním,
• excelentní výzkumnou infrastrukturu,
• jazykové a další vzdělávací kurzy,
• program sportovních benefitů Multisport,
• 5 týdnů dovolené.

Typ smlouvy: pracovní poměr na plný úvazek na dobu 2 let s možností prodloužení. Předpokládaný nástup je červen 2021 nebo kdykoliv později dle dohody.

Pokud se chcete přihlásit na uvedenou pozici, zašlete prosím paní Ing. Janě Petrlové e-mailem na adresu petrlova@ufe.cz následující dokumenty:

• motivační dopis,
• životopis,
• seznam publikací.

Do předmětu Vaší emailové zprávy prosím uveďte, že se ucházíte o pozici Postdoktorand se zaměřením na vývoj funkčních povrchů pro afinitní optické biosenzory.