Zahlavi

Tchajwanská delegace si prohlédla Ústav přístrojové techniky

10. 05. 2019

Ve čtvrtek 9. května navštívili zástupci tchajwanské delegace a Technologické agentury ČR Ústav přístrojové techniky AV ČR. Návštěva navázala na šestý Česko-tchajwanský technologický den, který pořádala o dva dny dříve Technologická agentura ve spolupráci s tchajwanským Ministerstvem pro vědu a technologie a který se zabýval mimo jiné technologiemi v oblasti zdravotní péče.

Zástupci TA ČR a tchajwanské vládní organizace Healthcare Systems Consortium (HSC) se zúčastnili exkurze v laboratořích Komplexní fotoniky, Magnetické rezonance a oddělení Medicínských signálů ÚPT AV ČR. Konsorcium HSC se orientuje na technologie ve zdravotnictví a na technologie, které pomáhají řídit chod nemocnic a zdravotnických zařízení.

„Cílem exkurze bylo vzájemné představení dvou technologicky vyspělých výzkumných institucí a programů,“ prohlásil vedoucí oddělení Medicínských signálů Pavel Jurák. „Tchajwanská strana uvedla nové principy rozvoje medicíny, jimiž se jejich konsorcium zabývá. Lékařská peče konsorcia je postavena na hlavních pilířích, které zahrnují kvalitu a dostupnost lékařské péče, technologické inovace, špičkové lékaře a citlivý přístup k pacientovi. Právě inovativní technologické postupy, na nichž se intenzivně pracuje v ÚPT, byly základem společné prezentace a diskusí. Výsledkem bylo ujištění vysokého zájmu o rozvinutí vzájemné spolupráce v budoucnu,“ dodal Jurák.

Za Healthcare Systems Consortium navštívili ÚPT tito významní hosté: prof. Shao-Jen Weng (Department of Industrial Engineering and Enterprise Information, Tunghai University), dr. Yu-Hsuan Huang (oftalmolog, Universal Eye Centre, National Taiwan University Hospital), prof. Wei-Min Liu (Department of Computer Science and Information Engineering, National Chung Cheng University), dr. Charles Wu (výkonný prezident, ThinkCloud Technology) a Echo Chang (ThinkCloud Technology).

Připravili: Pavla Schieblová, Ústav přístrojové techniky AV ČR, a Milan Pohl, Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Ústav přístrojové techniky AV ČR

Přečtěte si také