
(Bio)technologie českých vědců oslovily globální investory
28. 02. 2017

Ambiciózní biotechnologie českých vědců se představí významným domácím a zahraničním investorům na mezinárodní konferenci BioSpot, která proběhne 1. 3. 2017 v pražském Centru současného umění DOX.
Projekty českých vědců v oblasti Life Sciences (vědy o živých organismech) na sebe již řadu let strhávají pozornost tuzemských i zahraničních soukromých investorů. Jsou to právě soukromé investice, které mohou pomoci ambiciózním vědeckým projektům uplatnit se na trhu, a za to nabízejí investorům mnohokrát nadstandardní zhodnocení jejich vkladů. Důvodem potřeby právě soukromých investic je fakt, že ČR vydává ročně neporovnatelně méně finančních prostředků na výzkum v oblasti Life Sciences oproti srovnatelnému Rakousku či Dánsku.
Z nedostatku zkušeností a příležitostí, ale i jiných příčin, se vědečtí pracovníci a soukromí investoři často neumí dohodnout na podmínkách vstupu soukromých investic do projektů, které jsou financované z různých zdrojů včetně veřejných. Za účelem vytvoření fóra pro vědce z oblasti Life Sciences a soukromé investory vznikla v roce 2016 mezinárodní konference BioSpot, jejímž organizátorem je klastr MedChemBio, Ústav molekulární a translační medicíny LF UP a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.
„Platforma BioSpot koncentruje nejpokročilejší technologie v oblasti Life Science a biomedicíny, a vyhodnocuje jejich vývojový i komerční potenciál. Ty nejzajímavější výsledky výzkumu se představují na každoroční konferenci potenciálním investorům. Kromě zprostředkování přímého kontaktu vědců s komerční sférou se snažíme i o dlouhodobou kultivaci inovačního prostředí, průnik investičního kapitálu do České Republiky a odstraňování bariér mezi výzkumníky a investory,“ vysvětluje Marián Hajdúch, ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP v Olomouci a jeden ze zakladatelů BioSpotu, pohnutky vzniku konference.
Více informací najdete v tiskové zprávě.
Připravil: Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
Foto: Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
Přečtěte si také
- Knihy Nakladatelství Academia získaly ceny Josefa Hlávky a Miroslava Ivanova
- Spolupráce vědeckých týmů s regiony přináší nové poznatky i konkrétní výsledky
- Nabijte se inspirací pro výuku s Akademií věd na letních akcích pro pedagogy
- V rytmu valčíku a s vůní moře: Orchestr FOK zahrál zaměstnancům Akademie věd
- Úspěšnou dekádu Strategie AV21 podtrhují nové výzkumné programy
- Pětadvacet talentovaných vědkyň a vědců obdrželo Prémii Otto Wichterleho
- Brno hostilo mezinárodní konferenci o vojenství starověkých Římanů
- Oldřich Semerák získal medaili Ernsta Macha za zásluhy ve fyzikálních vědách
- Svět potřebuje technologické inovace i znalosti humanitních a společenských věd
- Akademie věd udělila oborové medaile třem mezinárodně uznávaným vědcům