Zahlavi

Barokní hudbu i knižní novinku představí Hudební archeologie v Mikulčicích

25. 04. 2019

Jarní podvečer na výzkumné základně v Mikulčicích-Trapíkov opět propojí archeologii s hudbou. Tento pátek se tu od 18 hodin bude konat další pořad z úspěšného cyklu Hudební archeologie, v pořadí již dvanáctý.

Pořady připravuje brněnský Archeologický ústav Akademie věd ČR. V jejich rámci již vystoupila například zpěvačka Iva Bittová, nyní se zde bude představovat knižní novinka. Jmenuje se Rostliny a výživa velkomoravských Mikulčic a jeho autorkou je mladá archeobotanička Michaela Látková, která v Mikulčicích působí od roku 2014. Ve svém oboru se mimo jiné zabývá environmentální archeologií, odběrem a extrakcí nových archeobotanických vzorků v terénu.

Na koncertě vystoupí slovenský soubor Le nuove musiche a zazní na něm jak barokní housle, tak kytara či viola da gamba, na programu jsou díla italských mistrů přelomu renesance a baroka Claudia Monteverdiho, Giovanniho Kapsbergera či Sigismonda d’Indii. Poté bude následovat prezentace obsahu knihy doplněná ochutnávkou pokrmů z velkomoravského jídelníčku. 

Vstupné je dobrovolné.

Na titulním obrázku vizualizace knihy Rostliny a výživa velkomoravských Mikulčic

Připravila: Alice Horáčková, Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Archeologický ústav, Brno AV ČR