Zahlavi

Velká Británie - Stipendia Newton International Fellowships - výzva k podávání přihlášek

19. 02. 2020

Velké Británie nabízí mladým vědcům s titulem Ph.D. možnost působit dva roky ve Spojeném království. Příležitost je dostupná pro všechny obory studia včetně technologií, inženýrství a sociálních a humanitních věd.

Stipendia uděluje Královská společnost, Britská akademie a Akademie lékařských věd. Newtonovo stipendium úspěšným uchazečům nabídne podporu na dva roky výzkumu ve Velké Británii s grantem ve výši 24 000 liber ročně s daňovou výjimkou, 8000 liber ročně na provozní náklady na vědu a až 2000 liber na pokrytí nákladů na stěhování. Aby úspěšní vědci a vědkyně mohli i nadále spolupracovat s britským pracovištěm, Newton International Fellowship nabízí až 6000 liber ročně po dobu pěti let po skončení stipendia.

Stipendia jsou určena juniorním vědcům po absolvování PhD., kteří se vědě po obdržení doktorského titulu věnují méně než sedm let - přestávky v kariéře se do této doby nezapočítávají, zato však výuka nebo práce v průmyslu ano. Žadatelé nesmí mít britské občanství a nesmí pracovat ve Velké Británii. Zároveň musí grantová přihláška obsahovat dobře připravený plán výzkumné spolupráce s hostitelským pracovištěm ve Velké Británii.

Přihlášky lze podávat do 26. března 2020.

Všechny podrobnosti ke stipendiu naleznete zde.