Zahlavi

Marcela Linková vystoupí v Evropském parlamentu

24. 09. 2018

Vedoucí Národního kontaktního centra - gender a věda ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR Marcela Linková vystoupí 25. září 2018 v Evropském parlamentu.

Mimořádný počin se podařil socioložce Marcele Linkové, která vede v Sociologickém ústavu Národní kontaktní centrum - gender a věda. V rámci akce nazvané Ženy ve vědě: Doporučení, jak zlepšit program Horizont Evropa optikou genderu (Women in Science: Recommendations to Improve Horizon Europe through a Gender Perspective) vystoupí v Evropském parlamentu.

Pořad uvede eurokomisař Carlos Moedas a záštitili ho členové Evropského parlamentu, konkrétně poslankyně Soledad Cabezón Ruizová a poslanec Dan Nica, který připravuje legislativní návrh programu Horizont Evropa. Ve svém vystoupení Marcela Linková představí návrhy na integraci genderové perspektivy a vysvětlí jejich důležitost v novém rámcovém programu Horizont Evropa. Mezi dalšími tématy jsou kultura, gender a vedoucí pozice ve vědě či přístup k vyššímu vědeckému vzdělávání, Marcela Linková vystoupí v rámci panelu vědecký výzkum a gender.

Celý program si můžete prohlédnout zde.

Připravil: Odbor mediální komunikace Kanceláře AV ČR
Foto: Sociologický ústav AV ČR