Zahlavi

Akademie věd ČR uspěla v prestižní soutěži komunikačních projektů Zlatý středník

08. 09. 2023

První místo v jedné z kategorií pro youtubový kanál Zvěd, ocenění Top rated pro podcast Věda na dosah a časopis AΩ / Věda pro každého a finálová nominace pro Vědu fotogenickou. Popularizační projekty Akademie věd ČR bodovaly v 21. ročníku prestižní oborové soutěže Zlatý středník, kterou pořádá PR klub. Ceny se předávaly na ceremoniálu ve čtvrtek 7. září 2023 v pražském klubu SaSaZu.

Nejúspěšnějším z přihlášených komunikačních projektů Akademie věd ČR letos porota vyhlásila youtubový kanál Zvěd, jehož hlavní tváří je Vojtěch Klinger. Porota ocenila zejména originalitu zpracování složitých vědeckých témat srozumitelnou a zábavnou formou. Zvěd získal první místo v kategorii Veřejný sektor a politická komunikace.  

Podcast Akademie věd
V kategorii Podcast uspěla s oceněním poroty Top rated Věda na dosah, kterou od letošního jara vytváříme pod novým názvem A / Podcast Akademie věd. Od loňského roku pořad založený zejména na rozhovorech s vědci a vědkyněmi připravuje Jitka Kostelníková.

Časopis Akademie věd
V kategorii Tištěný externí časopis a noviny opět s oceněním Top rated bodoval časopis AΩ / Věda pro každého, který od letoška vydáváme pod novým názvem A / Easy. Redakci tvoří tým vedený Viktorem Černochem, sestávající z redaktorek Leony Matuškové Heczkové, Markéty Wernerové a Radky Římanové. Grafickou podobu časopisu dávají Pavlína Jáchimová a Josef Landergott. Redakční fotografkou je Jana Plavec.   

   

Do finálového výběru v kategorii Interní komunikace a employee engagement se dostal projekt Věda fotogenická. Všechny přihlášené úspěšné komunikační projekty Akademie věd ČR vznikají v Divizi vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR.

Odborné poroty soutěže Zlatý středník složené z odborníků na komunikaci i novinářů udělily ocenění celkem ve 33 kategoriích. Vybírali celkem z 659 přihlášek z Česka i Slovenska.

Text: Leona Matušková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Zlatý středník a Akademie věd ČR

Přečtěte si také