Zahlavi

Výběrová řízení

07. 12. 2023
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vědecký*á pracovník/ice v oboru aplikovaná optika.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZÚ je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1100 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci.

Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů a pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZÚ je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZÚ, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Společná laboratoř Optiky v Olomouci je téměř padesát let detašovaným pracovištěm Fyzikálního ústavu Akademie věd, České republiky. Do tohoto vědeckovýzkumného prostředí hledáme novou posilu na pozici

Vědecký*á pracovník/ice v oboru aplikovaná optika

Náplň práce na plný úvazek bude:

 • Vědecká a vývojová činnost v oboru aplikovaná optika se zaměřením na přístrojovou a měřicí techniku
 • Aktivní networking a podpora mezinárodní spolupráce ve vědeckovýzkumném prostředí

Požadavky:

 • VŠ vzdělání v oboru aplikovaná optika nebo v oboru příbuzném, výhodou, nikoli podmínkou je aktivní doktorské studium
 • Schopnost tvůrčí vědecké mezinárodní komunikace a spolupráce v oboru optika a aplikovaná fyzika
 • Praxe v oboru vítána není však podmínkou
 • Schopnost vědecky publikovat výsledky práce
 • Aktivní znalost angličtiny, tzn. komunikace, prezentace a psaní odborných textů
 • Velmi dobré komunikační a organizační schopnosti
 • Pečlivost, samostatnost, schopnost dodržovat termíny
 • Schopnost vlastního úsudku a rozhodování
 • Aktivní přístup a ochotu učit se novým věcem
 • Zájem o obor optika a aplikovaná fyzika

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis, list publikací a dvě reference (ne starší dvou let) v českém a anglickém jazyce na níže uvedený kontakt.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.

Kontaktní osoba: Petra Kratochvílová, HR partner, E-mail: petra.kratochvilova@fzu.cz;

Telefon: +420 607 240 074


Uzávěrka přihlášek: 31. 01. 2024

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.