Zahlavi

Výběrová řízení

03. 11. 2023
Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Odborný pracovník výzkumu a vývoje se zaměřením na spektroskopickou charakterizaci thuliových optických vláken pro vláknové zdroje za pásmem L.

Náplň práce:

Měření spektroskopických vlastností thuliem dopovaných optických vláken s potlačeným indexem lomu v okolí jádra. Získané znalosti budou využity při sestavování vláknových zdrojů (laserů, zesilovačů) pracující v blízké infračervené oblasti a jejich experimentální optimalizaci.

 

Požadavky:

  • VŠ vzdělání v oboru kvantová optika a optoelektronika, laserová fyzika, optika či elektronika,
  • praxe v optické a laserové laboratoři,
  • znalost programování (Matlab, Mathematica, Python nebo C++, ..),
  • aktivní znalost angličtiny, zahraniční stáž vítána,
  • vynikající studijní výsledky, schopnost zapojit se do vědecké práce, schopnost vysokého pracovního nasazení.

 

Nabízíme:

  • zajímavou práci ve špičkovém mezinárodním vědeckém týmu,
  • práci v multidisciplinárním prostředí se skvělou výzkumnou infrastrukturou,
  • možnost osobního růstu a získání nových znalostí v oboru,
  • přátelské pracovní prostředí a motivující finanční ohodnocení s řadou benefitů.

 

Další informace:

Typ smlouvy: pracovní poměr na zkrácený úvazek na dobu 2 let s možností prodloužení.

Životopis zasílejte na adresu: motlova@ufe.cz.


Uzávěrka přihlášek: 27. 11. 2023

Dovolujeme si Vás informovat, že zasláním odpovědi na inzerát poskytujete příslušnému správci své osobní údaje, a to za účelem realizace výběrového řízení a uzavření pracovní smlouvy nebo dohody (DPP, DPČ) ohledně Vámi vybrané pozice. Toto zpracování Vašich osobních údajů bude prováděno na právním základě splnění smlouvy dle 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Vaše osobní údaje budou zpracovávány pouze v nezbytném rozsahu a pouze po dobu trvání výběrového řízení na danou pozici. Zpracování Vašich osobních údajů bude dostatečně zabezpečeno, Vaše osobní údaje nebudou bez Vašeho souhlasu předávány třetím osobám. V souladu s příslušnými právními předpisy Vás informujeme, že máte právo (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech, (v) na přenositelnost údajů, (vi) vznést námitku proti zpracování a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.