Výběrová řízení

24. 05. 2021
Kancelář AV ČR vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici samostatný odborný referent pro kontrolní činnost Akademie věd ČR v Odboru veřejnosprávní kontroly Kanceláře AV ČR.

Náplň práce:

  • Odborná činnost v rámci kontrolní skupiny při kontrole hospodaření s veřejnými prostředky a majetkem pracovišť AV ČR, včetně a kontroly čerpání dotací u dalších příjemců dotací z rozpočtu kapitoly AV ČR.
  • Spolupráce při formulaci kontrolních zjištění do protokolu o kontrole a zpracování dalších dokumentů kontrolního spisu.
  • Zpracování odborných analýz kontrolou hospodaření zjištěných pochybení a vyvozování obecných závěrů či doporučení, využívaných ze strany pracovišť AV ČR v rámci metodické pomoci k eliminaci systémových pochybení a předcházení jejich vzniku.
  • Vyhledávání relevantních informací s využitím veřejně dostupných judikátů a soudních rozhodnutí, veřejných rejstříků a dalších nástrojů.

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání ekonomické nebo právní;
  • schopnost práce v týmu;
  • flexibilita – ochota cestovat v rámci Prahy i mimo ni;
  • pečlivost, koncepční myšlení, zodpovědnost a schopnost učit se novým věcem
  • samostatnost v řešení úkolů, komunikační, organizační a koordinační schopnosti;
  • dobré vyjadřovací schopnosti v ústní i písemné podobě;
  • zkušenosti v oblasti zadávání veřejných zakázek, rozpočtového práva, nebo praktického účetnictví a rozpočtu výhodou;
  • zájem o právní či ekonomickou problematiku v oblasti výzkumu a vývoje;
  • uživatelská znalost práce s nástroji MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
  • znalost anglického jazyka slovem i písmem vítána;
  • řidičské oprávnění skupiny „B“ vítáno;
  • trestní bezúhonnost.

Nabízíme:

  • finanční ohodnocení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění;
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, zdravotní volno, příspěvek na stravné aj.;
  • nástup od 1. 7. 2021 nebo dle dohody;
  • zajímavou a kreativní práci;
  • příjemný pracovní kolektiv;
  • další profesní rozvoj;
  • pracoviště v centru Prahy.

V případě zájmu zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis na e-mailovou adresu kabickova@kav.cas.cz nejpozději do 27. 6. 2021.

Kancelář AV ČR si vyhrazuje kontaktovat pouze vybrané kandidáty.